reklama
reklama

Uwaga, nie pij wody z kranu! Są w niej bakterie coli. Ich liczba rośnie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Uwaga, nie pij wody z kranu! Są w niej bakterie coli. Ich liczba rośnie! - Zdjęcie główne

foto Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Powiat płocki Jest ostrzeżenie dotyczące jakości wody. Chodzi o kilkanaście miejscowości z okolic Płocka. Jak podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku, wciąż są w niej bakterie coli, a ich liczba wyraźnie rośnie!
reklama

Państwowy Inspektorat Sanitarny w Płocku wydał komunikat w sprawie wody ze stacji uzdatniana w Białej. Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, co oznacza, że bezwzględnie wymaga ona przegotowania.

Jak czytamy w dokumencie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku stwierdził obecność bakterii grupy coli (9 na 100 ml) w punkcie poboru Stara Biała, osiedle Olefiny w Białej. 

- Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów i naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

- przestrzega Justyna Szatkowska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku.

Uwaga! Wodę należy gotować przez co najmniej 2 minuty, a następnie - bez gwałtownego schładzania - pozostawić do ostudzenia, 

Woda bez przegotowania może być stosowana wyłącznie do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. 

- Zarządca wodociągu podjął czynności naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia - podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku.

Jak przypomina Urząd Gminy Stara Biała, SUW Biała zaopatruje kilkanaście miejscowości: Biała, Bronowo Kmiece, Bronowo-Zalesie, Dziarnowo, Kamionki, Kowalewko, Kruszczewo, Nowa Biała, Nowe Bronowo, Nowe Draganie, Nowe Trzepowo, Srebrna, Stara Biała, Stare Draganie i Wyszyna.

Przypomnijmy, o bakteriach coli w wodzie pisaliśmy kilkanaście dni temu. Wówczas  liczba bakterii grupy coli w wodzie wynosiła 1 na 100 ml. Sytuacja uległa zatem znacznemu pogorszeniu!

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama