Podano już datę, od kiedy będzie można składać wnioski o wypłatę świadczenia z programu "Dobry Start" na rok szkolny 2024/2025. To jednorazowa pomoc w wysokości 300 złotych. Przysługuje na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Natomiast, na dziecko z niepełnosprawnością, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. Co ważne, część rodziców będzie mogła dostać 100 złotych więcej.
300 złotych na "Dobry Start". Od kiedy składać wnioski?
Wnioski o świadczenie "Dobry Start" drogą online można składać od 1 lipca do 30 listopada przez: portal PUE ZUS lub aplikację mobilną mZUS, portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną. Może to zrobić matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun dziecka.
Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Natomiast, gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od jego złożenia.
Przyjmowaniem wniosków o świadczenie, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dokumenty można składać tylko drogą elektroniczną, a wypłata pieniędzy odbywa się wyłącznie w formie bezgotówkowej - na wskazane konto bankowe.
Dodatkowe 100 złotych dla tych rodzin. Pieniądze można dostać nawet na dzieci z zerówki
Cześć rodzin może wnioskować o dodatkowe 100 złotych. Mowa o osobach, które mają prawo do zasiłku rodzinnego. Wspomniany dodatek przysługuje również na częściowe pokrycie wydatków związanych z rozpoczęciem nauki dziecka w zerówce. Można go otrzymać na każde dziecko. Wniosek o jego przyznanie należy złożyć do 31 października, czyli do dnia zakończenia okresu zasiłkowego, w którym rozpoczęto rok szkolny albo przygotowanie dziecka do szkoły w zerówce.
Dokumenty złożone po terminie nie zostaną rozpatrzone.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.