Reklama

Reklama

Po maturach czas na ósmoklasistów. Kiedy rozpoczną się egzaminy i kiedy poznamy wyniki?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Po maturach czas na ósmoklasistów. Kiedy rozpoczną się egzaminy i kiedy poznamy wyniki? - Zdjęcie główne

Uczniowie klas ósmych do egzaminów podejdą pod koniec maja | foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Polska i świat Po długim majowym weekendzie rozpoczęły się matury. Do jednego z ważniejszych sprawdzianów w życiu przystąpili absolwenci szkół średnich. Do testów przygotowują się także ich młodsi koledzy. Pod koniec maja odbędą się egzaminy ósmoklasistów.

Reklama

Egzamin ósmoklasisty został zaplanowany na trzy dni. W tym roku będzie to 24, 25 i 26 maja. Pierwszego dnia uczniowie przystąpią do egzaminu z języka polskiego (potrwa 120 minut), drugiego z matematyki (potrwa 100 minut), a trzeciego z języka obcego nowożytnego (potrwa 90 minut).

Długopis, linijka, woda i chusteczki higieniczne

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że każdy uczeń, który będzie przystapi do egzaminu musi mieć przy sobie długopis (lub pióro) z czarnym tuszem. Na części matematycznej każdy zdający powinien mieć też linijkę. Konieczne rysunki zdający będą wykonywać długopisem, nie ołówkiem. Na egzaminie nie będzie można korzystać z kalkulatora oraz słowników, nie wolno też używać telefonów. Można natomiast przynieść ze sobą chusteczki i butelkę wody.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przypomina, że egzamin jest obowiązkowy. Aby ukończyć szkołę podstawową, trzeba do niego przystąpić. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego, teoretycznie, sprawdzianu nie można nie zdać. Musimy jednak pamiętać, że liczba zdobytych punktów jest brana pod uwagę podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Jeżeli z przyczyn losowych lub zdrowotnych uczeń nie przystąpi do niego w terminie głównym, może go napisać w terminie dodatkowym, który został zaplanowany na 13-15 czerwca.

Wyniki egzaminów zdający poznają 1 lipca, natomiast 8 lipca uczniowie otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.
 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy