Zamknij
REKLAMA

Krwawa rzeźnia w klatce. Różal nie widział na oko

12:37, 24.10.2020 | M.S
Skomentuj Fot. FB Marcina Różalskiego
REKLAMA

Po krwawym pojedynku na gołe pięści podczas gali Genesis wojownik z Płocka Marcin "Różal" Różalski przegrał z byłym mistrzem UFC Joshem Barnettem. Sędzia nie dopuścił do trzeciej rundy, gdyż po ciosach rywala Polak nie widział na prawe oko.

Marcin Różalski przez wiele lat z powodzeniem toczył pojedynki w kickboxingu, K-1 czy MMA. Karierę zawiesił w marcu 2019 r., ale zdecydował się wrócić na ring. Związał się z nową federacją Genesis, która promuje pojedynki na gołe pięści. Stoi za nią Maciej Kawulski (współwłaściciel KSW). 

Pierwsza gala Genesis odbyła się w piątkowy wieczór w Łodzi. Większość walk to były krwawe bijatyki, pełne brutalnych emocji. Punktem kulminacyjnym był pojedynek Różala i Barnetta. Płocczanin wszedł do ringu, gdy w tle słychać było pieśń patriotyczną I Brygady Legionów Polskich, które dowodzone były przez Józefa Piłsudskiego - "My, Pierwsza Brygada", znaną także jako "Legiony to żołnierska nuta".

W klatce od początku rywal 42-letniego płocczanina był aktywniejszy, dążył do zepchnięcia Polaka do krat i tam zadawał dużo "brudnych" ciosów. Wojownik z Płocka nie ustępował, na środku dużego ringu z wysokim ogrodzeniem (przypominającego klatkę) zadał świetny lewy, a następnie całą serię ciosów. Barnett szybko wrócił do ataku, systematycznie rozbijał Różalskiego. 20 sekund przed końcem pierwszej rundy po krótkim prawym Barnetta krwawiący Różal padł na deski i był liczony.

Polak wstał, drugą rundę rozpoczął aktywnie, ale rywal, mający w dorobku 35 zwycięstw i tylko 8 porażek, okazał się bardzo mocny. Wciskał Różala w siatkę i jak maszyna zadawał ciosy w wielu płaszczyznach. Głośno dopingowany Marcin Różalski nie odpuszczał, ale miał problem ze wzrokiem. Minutę przed końcem drugiej rundy znów był liczony. Polak przegrywał, a do trzeciej rundy już nie doszło, gdyż lekarz przerwał walkę. Różal nie widział na prawe oko.

- Walka nie poszła od początku po mojej myśli. Josh jest bardzo dobrym pięściarzem, ja nie jestem i nigdy nie byłem bokserem, zawsze byłem chuliganem. Amerykanin znalazł na mnie patent - mówił płocczanin po walce. - W pierwszej rundzie nie widziałem już na jedno oko w stu procentach. Nie miałem przeglądu, bałem się zaryzykować szarży. Nie zawsze jest 1 maja. Przegrałem, to jest wliczone w nasze ryzyko. Nie wstydzę się porażek. Jest mi po prostu przykro.

Czy będzie walczył dalej? 

- To wszystko zależy, kiedy powstanie nowy projekt. Mam 42 lata, są zawodnicy starsi. Barnett jest starszy rok, ale on dobrze chodzi na nogach, a ja mam ich niedowład. Kiedyś dystansowałem nogą i dużo kopałem. Teraz pozostała mi walka wręcz. Co będzie dalej? Najpierw muszę otworzyć oko - podsumował 42-letni zawodnik.
 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

Balonik pękł Balonik pękł

21 12

Gracjan Szadzinski też nie widział na oko. No ale on nie bredził o śmierci w klatce i nie wołał lekarzy bo na oko ni widzi, tylko walczył. Różal po prostu po półtorej minuty nie miał prądu. Bał się przegranej przez ciężkie KO i obsrał zbroję wołając lekarzy. Zrobił dokładnie to czego nie zrobił Gracjan będąc w takiej samej sytuacji z okiem. 13:02, 24.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ZazaZaza

3 7

The bill 22:53, 24.10.2020


WWWWWW

3 2

Większego dzbana od ciebie nie czytałem. Czyżbyś kiedyś wyłapał od niego , że tak się spinasz? ty byś nawet do ringu nie wyszedł bo sam byś obsrał zbroję.. nie pozdrawiam 15:37, 27.10.2020


ArooAroo

16 7

Różal ma już swoje lata i to widać że to nie ten co w KSW forma spadła.
Pozdro Marcin 👍 13:49, 24.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dawny jego krytykdawny jego krytyk

14 5

Różal to dziwna postać, świr na swój sposób i prosty facet w dobrym słowa znaczeniu, ale jednego nie można mu odmówić, nie odpuszcza nawet wtedy, gdy nie ma szans!
Już pierwszej rundzie tej walki widać było, że jego dobre czasy już są za nim. Od pięknego zwycięstwa nad Fernando Rodriguezem do wczorajszego dnia forma i stan zdrowia Różala zmienił się drastycznie. Miedzy innymi, Różal ma coś z nogą, w przerwie było widać jak kuleje. Ogólnie, zdrowia już chłop nie ma, ale nawet, gdy w trakcie walki uświadamiałem sobie, że raczej nie da już rady jej wygrać, widziałem w nim prawdziwego wojownika, który nie odpuszcza.
Były dwie chwile, gdy myślałem, że jednak może mu się udać, kilka razy odpowiedział Barnettowi, tak mocnymi ciosami, że z odrobiną szczęścia mogły one zmienić końcowy wynik tego spotkania.
Wynik był, taki jaki był, ale styl przegranej naszego płockiego świra, (porównując np. z walkami Najmana, czy nawet Mameda w jego chwilach kryzysu, gdy naście razy padał strachliwie, jak ,,ziaba" na plecy), daje powód do dumy z Różala.

Jeszcze kilka słów odpowiedzi na ten powyższy, krytyczny komentarz ,,balonika":
Po pierwsze, każdy z nas wie, że cała ta gadka o śmierci na ringu, była celowym działaniem organizatorów gali Genesis, by przyciągnąć ludzi do oglądania tej walki, podtrzymując tym samym stały wizerunek Różala, jako świra.
Po drugie, to śmieszne i mało poważne, porównywać Szadzińskiego i Różala dziś, nie biorąc pod uwagę stanu zdrowia 30 letniego Szadzińskiego w jego najlepszej życiowej formie i stanu zdrowia 42 latka Różala w końcówce jego kariery.
15:43, 24.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wszystkiego najwszystkiego naj

6 2

Szkoda, że nie wygrał , ale przeciwnik to nie nasz balonik z portalu tylko sława UFC. Brawo Marcin za postawę, pozdrawiam. 19:26, 26.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dersders

3 4

musiał bolec łomot od przedstawiciela LGBT !!! 16:10, 27.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZikZik

0 4

Co chciał to ma a teraz się żali.👎👎 12:30, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndyAndy

2 2

Do autora tego pseudo artykułu - przeczytaj geniuszu chociaż raz to co wpuszczasz na stronę bo wstyd sobie przynosisz. W jakich to „płaszczach” Barnet zadawał te ciosy ? Przebierał się co chwila ?
I gdzie tam licealistów widziałeś kraty ??? Tzn przepraszam - raz widziałeś kraty a raz siatkę.
Podsumowując : MS - wracaj do nauki, po liceum idź na studia dziennikarskie i jest szansa ze może coś z ciebie będzie. Bo póki co to żenada i wstyd. 18:12, 29.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahahahaha

0 0

O, po 5 dniach koneser raczył skomentować... A pub dla kibiców w Orlen Arenie po 10 latach już gotowy? Czy wciąż trwają prace przygotowawcze za pieniądze podatników? 13:19, 31.10.2020


REKLAMA
REKLAMA