Zamknij
REKLAMA

Miały być puste trybuny, meczów nie będzie w ogóle. PGNiG Superliga zawiesza rozgrywki

11:24, 12.03.2020 | M.W
Skomentuj Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock
REKLAMA

Rozwój pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 paraliżuje kolejne rozgrywki sportowe. Jeszcze kilka dni temu władze ligi wydały zarządzenie o rozgrywaniu spotkań bez udziału publiczności. Teraz podjęto decyzję o zawieszeniu rozgrywek. 

Kolejne dyscypliny zawieszają rozgrywanie spotkań. Wczoraj rozgrywki odwołała Polska Liga Hokeja i wybrała mistrza - z tytułu "cieszyć się" mogą zawodnicy GKS-u Tychy. 

Na tak radykalne działania nie zdecydowały się jeszcze władze PGNiG Superligi. Na razie wiadomo tylko, że rozgrywki zawieszono. 

- W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną SARS-CoV-2, a także stosując się do rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Superliga Sp. z o.o., odpowiedzialna za zarządzanie rozgrywkami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, podjęła decyzję o wstrzymaniu rozgrywek aż do odwołania. 

Decyzja ta podyktowana jest troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników biorących udział w rozgrywkach, sztabów szkoleniowych oraz wszystkich pracowników klubów zaangażowanych w organizację meczów. O dalszych decyzjach będziemy na bieżąco informować - brzmi komunikat PGNiG Superligi. 

Czy liga zostanie wznowiona? Czy rozstrzygnięcia dotyczące mistrzostwa zapadną na posiedzeniu władz ligi, a nie na parkiecie? Czy władze ligi uznają, że sezon się nie odbył? Nie wiadomo. Gotowych rozwiązań na taką sytuację nie ma. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA