Zamknij
REKLAMA

Uczniowie walczą o tytuł mistrza Płocka. Turniej organizuje Galeria Mazovia

20:19, 20.11.2020 | M.W
Skomentuj materiały prasowe
REKLAMA

Ruszyły Szkolne Mistrzostwa Esportowe powered by Galeria Mazovia, w których 8 zespołów złożonych z uczniów szkół średniej i studentów Mazowieckich Uczelni Publicznej rywalizuje w bijącą rekordy popularności grę League of Legends. Za nami pierwsza runda zmagań. 

Trzy zespoły z Małachowianki, po jednym z Jagiellonki, III LO, szkoły policealnej TEB Edukacja, Mazowieckiej Uczelni Publicznej i I LO w Płońsku rywalizują w turnieju głównym o tytuł Mistrza Płocka. W eliminacjach wzięło ponad 80 zespołów z 14 szkół - zgłosić mogły się drużyny z Płocka i szkół położonych w promieniu 50 km. Zawodnicy grają w League of Legends.

- Pierwsza runda rozgrywek, przyniosła nam wiele ciekawych gier. Oglądaliśmy zarówno spotkania bardzo wyrównane, jak i te bardziej jednostronne. To początkowa faza rozgrywek - ciężko więc wskazać jednoznacznego faworyta. - mówi Marcin Sieczkowski, przedstawiciel organizatora rozgrywek.

Zmagania można oglądać w kanale "Szkolny Esport" w serwisie Twitch.tv. W sobotę 21 listopada o 17:00 rusza druga runda, a zestaw par przedstawia się następująco: 

  • ChoNaDrejka (Małachowianka) vs. LecimyPoSwoje (Mazowiecka Uczelnia Publiczna)
  • WPN Rangers (I LO w Płońsku) vs. Ziaja Polska (Małachowianka)
  • ZsZcZepieni (Małachowianka) vs. Team Insrumental (Jagiellonka)
  • Team Mute All (TEB Edukacja) vs. Totalne Koksy (III LO w Płocku)

Ze względu na pandemię, zawody odbywają się wyłącznie online. Mistrza Płocka poznamy 12 grudnia. 

Partnerem tytularnym wydarzenia jest Galeria Mazovia, zaś partnerami są Miasto Płock, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatowe w Płocku oraz Wisła Isotonic Drink. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA