Zamknij
REKLAMA

Wkrótce poślizgamy się na lodowisku. Nawet na dwóch

13:19, 20.11.2020 | S.M
Skomentuj Fot. Szymon Łabiński/ PortalPlock
REKLAMA

Wystartuje w połowie grudnia na parkingu przy ul. Batalionów Parasol. To tam, na osiedlu Zielony Jar, ustawione zostanie kolejne lodowisko w mieście. Oznacza to, że w zbliżającą się zimę w Płocku będą działały dwa takie obiekty. Wkrótce rozpocznie się montaż.

Jak podaje urząd miasta, na osiedlu Nowy Jar zostanie rozstawione nowe, sztuczne lodowisko w Płocku. Obiekt będzie nieco większy od tafli przed ratuszem. Jego wymiary to 23 na 35 metrów. Nie będzie jednak wypożyczalni łyżew.

W tym roku, m.in. ze względu na sytuację epidemiologiczną, nastąpią zmiany w systemie obsługi obu lodowisk. Bilet wstępu będzie można kupić przez Internet i wejść na taflę przez specjalną bramkę, omijając w ten sposób kolejkę do kasy. Jest to rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo płocczan.

Decyzja o rozstawieniu lodowisk zapadła w czasie pandemii koronawirusa. Jak przekonują w miejskiej spółce, nie jest ona żadną przeszkodą.

- Nie boimy się pandemii, jesteśmy w posiadaniu opinii Ministerstwa Zdrowia, z której wynika, że przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa obiekty tego typu mogą normalnie funkcjonować - tłumaczą w Agencji Rewitalizacji Starówki. - Pamiętajmy, że to obiekt na otwartej przestrzeni. Wiemy też, że pierwsze lodowiska w kraju już powstają - przekonują w ARS-ie.

Lodowisko na Zielonym Jarze zostało zaplanowane na przy ul. Batalionu Parasol. W Urzędzie Miasta Płocka przypominają, że od początku swojego funkcjonowania parking w pewnej części był przeznaczony pod ten obiekt.

- Służby miejskie regularnie już umieszczają informację za wycieraczkami aut o ustawieniu tam lodowiska - podają w miejskiej spółce. - Prosimy kierowców, parkujących w tym miejscu, o zrozumienie i współpracę. W najbliższym czasie pojazdy będą tylko "wypuszczane" z parkingu - zapowiada ARS.

Czas montażu lodowiska zwykle nie przekracza 3-4 dni. Do tego należy doliczyć czas potrzebny na wytworzenie warstwy lodu, który - w zależności od pogody - nie powinien przekroczyć 2-3 dni. Lodowisko powinno ruszyć w połowie grudnia, choć ostatecznie jego ustawienie i czas uruchomienia zależy od pogody.

(S.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

ta spółkata spółka

10 3

powinna być natychmiast zlikwidowana.Natychmiast.Nie boicie się pandemii? Jeden taki też kozaczył i jest
w szpitalu.Inny chciał modelu szwedzkiego i jest zarażony.Waszym głównym zadaniem jest REWITALIZACJA STARÓWKI,a nie ślizgawki.Ciekawe jak długo będziecie się ślizgać zamiast REWITALIZOWAĆ STARÓWKĘ.Mówicie rewitalizatorzy,że w kraju powstają już pierwsze lodowiska.To ja wam mówię - w tym kraju inne miasta mają sukcesy rewitalizacyjne,a u nas sprzedaje się obiekty wpisane do rejestru zabytków/patrz kamienice przy Kościuszki/ aby potem je rozebrać.Taka to wasza rewitalizacja.A tak na marginesie kto był właścicielem tych rozebranych kamienic? Kto je sprzedał?Kto miał je ożywiać poprzez fundację. 13:53, 20.11.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ssss

1 4

3/4 starego miasta wyburzyć i zbudować ładne kamienice, inaczej się nie da. 14:20, 20.11.2020


byli tacybyli tacy

3 3

podobnie się nazywali co wszystko co polskie wyburzali.Stosowali skuteczne metody.Mieli podobny znak. 17:46, 20.11.2020


do ssdo ss

3 0

i nasze kamienice a wasze ulice.Oczywiście spółki? 20:36, 20.11.2020


a dlaczegoa dlaczego

9 2

nie ma ślizgawki pod każdym blokiem.Agencja miałaby co robić.Można by też zmienić nazwę spółki na Agencję Ślizgawek Miejskich lub Agencję Ślizgaczy Miejskich. 13:59, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

8 2

czy dla mieszkańców osiedla ARS już wymyślił plan B odnośnie parkingu, który zabiera? 14:19, 20.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

to jestto jest

3 0

bardzo trudna pytania.Zadaj pytanie łatwiejsza. 21:39, 20.11.2020


budżecikbudżecik

2 0

obywatelski.A dlaczego tylko na dwóch.Ja chcę pięć lodowisk,a moja sąsiadka siedem.Bogatemu wszystko wolno.Gdy będzie więcej ślizgawek to i spółkę będzie można rozbudować o następne etaty.Spadnie bezrobocie ale wzrośnie liczba zwolenników jedynie słusznej w Płocku władzy.I o to chodzi. 12:03, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

To ja To ja

0 0

Lodowisko na parkingu brawo !!!
Jakby mało miejsca było koło parku północnego 06:11, 26.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA