Zamknij
REKLAMA

Wichura w Płocku. Połamane gałęzie, zniszczone samochody i podtopienia

08:59, 14.10.2020 | S.M
Skomentuj
REKLAMA

To nie była spokojna noc w Płocku i okolicach. Silne podmuchy wiatru i padający deszcz przyniosły straty w mieście i w powiecie płockim. Straż pożarna interweniowała kilkadziesiąt razy walcząc ze skutkami wichury. 

Przewrócone drzewa, połamane gałęzie i podtopienia - m.in. z tym musieli się zmierzyć mundurowi straży pożarnej w ciągu minionej nocy. Zgodnie z przewidywaniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w całym północno-zachodnim Mazowszu, a więc także w Płocku i powiecie płockim, występował silny wiatr o prędkości w porywach do 80 km/h. 

- Podjęliśmy około 40 interwencji na terenie Płocka i powiatu płockiego - podaje st. kpt. Edward Mysera, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. - Głównie były to zdarzenia polegające na usuwaniu połamanych drzew i gałęzi - dodaje.

Nie obyło się także bez innych szkód - w tym uszkodzonych samochodów.

- Jeden z nich stał przy ul. Kochanowskiego w Płocku - precyzuje Mysera. - Miały także miejsce podtopienia - głównie na terenie powiatu płockiego. Interweniowano w pięciu takich przypadkach  - relacjonuje oficer prasowy.

Jak usłyszeliśmy w PSP w Płocku, praca strażaków się nie zakończyła, a sprzątanie skutków wichury trwa. Zgłoszenia cały czas wpływają i podejmowane są kolejne interwencje.

(S.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

andrzej do robotyandrzej do roboty

10 7

Gdzie nygus bardaszany ( łysy gawedziaz) ? andrzej do roboty, za co ci placimy jak ci nie pasuje to odpusc, do roboty ! 11:21, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZSL PSLZSL PSL

8 7

pewnie siedzi i mysli gdzie chodnik zrobic... bo kasa z prowizji by sie przydała 11:23, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fstaf śemńakyfstaf śemńaky

5 5

Ponoć fama niesie, że łysemu z Rumunek zwiało resztę myśli twórczych 11:55, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PAtriotPAtriot

5 2

19 wiek awaria prądu na ulicy A czas oczekiwania na naprawę do 24 godzin.... postomunistyczny kraj... 😡 13:26, 14.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA