Zamknij
REKLAMA

Jacek Kruszewski nie jest już prezesem Wisły Płock. Znamy następcę

19:21, 30.07.2020 | M.W
Skomentuj Fot. Krzysztof Kaźmierczak/Portal Płock
REKLAMA

Koniec pewnej epoki w Wiśle Płock. Rada Nadzorcza powołała nowy zarząd, w którym po raz pierwszy od 8 lat brakuje Jacka Kruszewskiego. 30 lipca 2020 roku sternikiem Wisły został Tomasz Marzec, dotychczasowy wiceprezes klubu. 

W trzecią dekadę XXI wieku Nafciarze wejdą bez Jacka Kruszewskiego za sterami, który w gabinetach przy Łukasiewicza 34 zasiadał przez prawie 10 lat. Najpierw w lutym 2011 roku został wiceprezesem, a od 13 czerwca 2012 roku był już prezesem piłkarskiej Wisły Płock.

Informacje o tym, że posada Jacka Kruszewskiego wisi na włosku, podaliśmy jako pierwsi. Nafciarze ostatecznie utrzymali się w lidze, ale odżyły tarcia pomiędzy właścicielem, a prezesem. Sytuacja narastała od kilku lat, przynajmniej od czasu rozstania z Marcinem Kaczmarkiem. Nieco załagodził ją sukces drużyny Jerzego Brzęczka, ale ostatnie dwa lata to znów walka o utrzymanie. Do tego dochodzi także kwestia wypłacania Dariuszowi Dźwigale pensji przez ponad rok po zwolnieniu, a ostatnio mówiło się także o konflikcie z jednym ze sponsorów. 

Ze względu na przedłużony sezon, przesunięto walne zgromadzenie akcjonariuszy i posiedzenie rady nadzorczej, które pierwotnie miało się odbyć 30 czerwca. Ostatecznie odbyło się 30 lipca. Zaczęło się ok. 16:00.  Za prezesem wstawiali się kibice - Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock wydało oświadczenie, w którym zapewniało o 100% poparciu, a w niedzielę 26 lipca kilkuset fanów zjawiła się przed ratuszem i do rusztowania przywiesiła transparent z napisem "#MuremZaKruchym". Właściciel jednak się nie ugiął. Kilka dni wcześniej prezes rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Nowakowskim na temat swojej przyszłości, a ten przekazał mu swoją decyzję. 

Walne zgromadzenie akcjonariuszy przyznało absolutorium zarządowi, a później przyszedł czas na posiedzenie rady nadzorczej, która miała przedłużyć kadencję zarządu lub nie. Przypomnijmy, że w radzie nadzorczej zasiadają cztery osoby - trzy z nich powołuje miasto, a Zbigniew Leszczyński reprezentuje PKN ORLEN. 

Rada postanowiła nie przedłużać kontraktu Jacka Kruszewskiego. Jednocześnie na najbliższych 11 miesięcy na stanowisko powołano Tomasza Marca. Póki co zarząd będzie jednoosobowy. 

- Przestałem właśnie pełnić funkcję prezesa zarządu Wisły Płock. Jest mi ogromnie przykro, że dzieje się to w taki momencie, kiedy osiągamy historyczne sukcesy. Obroniliśmy Ekstraklasę dla Płocka na 5. z rzędu sezon, kiedy budowany jest nasz nowy, wymarzony stadion. Odczuwam ogromny żal, że nie jest mi dane kontynuować pracy dla Wisły Płock w zmieniających się realiach, gdy szansa na rozwój klubu zaczyna być coraz większa. Taka jest decyzja właściciela. Wydaje mi się jednak, że właściciela, kibiców, sponsorów i przyjaciół Wisły nie zawiodłem. Jestem niezmiernie dumny z tego, co udało się osiągnąć - mówił na gorąco prezes Kruszewski podczas krótkiego wystąpienia live na swoim koncie na Facebooku. 

Prezes zapowiedział, że przez najbliższe kilka dni nie będzie komentował i odpowiadał na pytania. W sobotę o 19:47 przeprowadzi transmisję live na swoim koncie na Facebooku. Nowemu zarządowi życzył samych sukcesów. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (37)

Ł34Ł34

21 43

PISIORY już kiedyś doprowadziły do upadku ten klub teraz POlityczną przybudówke w klubie robią następni. DNO !!!!!!!!!! 19:29, 30.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KibicKibic

26 4

Przecież Jacek też jest związany z PO. Kandydował z ich list na radnego. 20:26, 30.07.2020


zkszks

11 13

Nic nie rozumiesz, strach myśleć co z ciebie za "kibic"... Jacek to jest gwarancja, że nie będzie takich wałków jak za Milewskiego: że piłkarze za miejsce spadkowe w 2 lidze dostawali na koniec sezonu premie. Itd, itp... zaczęło wychodzić na jaw szczególnie intensywnie, jak Jacek wpadł na dobre do tego klubu. Mogłeś być spokojny, że jest ostatnią osobą, która pozwoli zrobić krzywdę, zadziałać na szkodę jego ukochanej Wisły.
Kruszewski jest związany z Wisłą, fanatyczną i ślepą miłością, to w 1 kolejności. Patrząc na siłę tego wiązania reszta jest pomijalna, choćby i teraz kandydował gdzieś z listy Legii Warszawa - bez znaczenia.
Nie wiem, co w przyszłych latach może wydarzyć się w Wiśle i kto tam będzie rządził, ale... niczego już nie można być pewnym tak jak za Kruszewskiego. 20:55, 30.07.2020


Zdzichu Zdzichu

28 39

A już myślałem że to początek likwidacji tego pasożyta budżetu miasta. Szkoda. 19:39, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NaiwnyNaiwny

36 10

A ja wierzyłem kiedyś że sport to jest sport i żadna polityka nie ma tu nic do gadania. Piłka nożna to załamka w tym.kraju. Jak właścicielem klubu sportowego może być gmina ???? A więc politycy i urzędnicy, którzy z natury rzadko mają cokolwiek wspólnego ze sportem. 20:08, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OcenaOcena

33 25

Nie mogę dopatrzyć się jakiegokolwiek zysku z kopania piłki a też i rozrywka jest marna! 20:13, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przyjdzie następnyprzyjdzie następny

22 15

i zrobi to INACZEJ...? to chyba nie jest stanowisko dożywotnie?

no jedyny minus dla odchodzącego, że pewnie zostały kredyty do spłaty? 20:14, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieciek85mieciek85

15 18

Przykre to bo znam Jacka i on naprawde poświęcił wiele dla Wisły był związany emocjonalnie z naszym klubem 20:43, 30.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EllieEllie

0 0

może masz racje, pewnie nie jest swój i dlatego go spuścili 08:19, 01.08.2020


IQ300IQ300

32 4

Jezeli nowym prezesem zostaje stary wiceprezes - to nic się nie zmieni. 20:45, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zkszks

39 22

Wstyd, hańba... Mam nadzieje, że ten nieudolny prezydent będzie kolejny (naprawdę, seria jego nietrafionych, niekompetentnych decyzji jest coraz bardziej załamująca).
Pisałem już, ale jak trzeba to powtórzę, choć może innymi słowami, żeby dotarło:
nie można było podjąć gorszej decyzji niż podziękowanie Kruszewskiemu i tu nie chodzi o to, że jest "od kiboli". Nie da się znaleźć lepszego na jego miejsce. Tylko osoba kompletnie oderwana od rzeczywistości, od tego klubu mogła wpaść na taki pomysł. Tylko taki ktoś może nie rozumieć, że traci coś znacznie więcej niż pracownika, bo jestem absolutnie pewny, że dla Kruszewskiego to nie była zwykła praca. On żyje Wisłą 24/7, on nią oddycha, on jest Wisłą! I tak pozostanie... To nie jest ktoś, kto patrzy na zegarek i mówi: ok, czas pracy się skończył, wyłączam komputer i idę do domu.
To jest skrajna patologia i porażka, że takich ludzi się nie docenia. Ja bym sobie życzył, żeby w każdym wydziale, w każdej spółce to miasto miało takiego fanatyka, pasjonata. Gwaranta, że wszystko, wszystko co będzie robił, będzie robił z myślą o dobru sprawy którą się zajmuje. Bo ma ją w sercu. Każdy kibic mógł spać spokojnie, kiedy za sterami był Jacek.
Jak chodziłem na Wisłę (a raczej Petrochemię) od wielu lat, jak chodziłem na 2-ligę, gdy spadek był już faktem, jak chodziłem na 3-ligę, gdy mecze ostatniej kolejki i tak już nic nie mogły zmienić, tak teraz cieszę się, że w związku z pandemią (i przebudową) pojemność stadionu jest mocno ograniczona. A żal iść i patrzeć co znów zaczyna się wyprawiać z tym klubem po kilku latach spokoju. Żal patrzeć na Nowakowskiego, który płakał za Kaczmarkiem, a Wiślaka z krwi i kości, "od kołyski aż po grób", bo do nikogo ten tekst tak nie pasuje jak do Jacka, wyrzuca z klubu... Osobiście do dziś nie wierzyłem, że można podjąć tak *%#)!& decyzję, a jednak... Jeszcze ten Marzec. Chłopak przyszedł nie wiadomo skąd, mnie on kompletnie nie przekonywał od początku - wręcz 3/4 jego pomysłów i decyzji uważałem za nietrafionych, ale karierę robi niesamowitą, błyskawicznie piął się w górę, aż teraz już nawet awansować nie bardzo ma gdzie. Jak obserwuje klub długo, tak nie bardzo to rozumiałem od początku i dla mnie jest co najmniej dziwne. Szczerze mówiąc, tak czułem że jeśli już, to pewnie on zostanie tym zastępcą.
Żeby było jasne, Kruszewskiego też za dobrze nie znam, ale każdy kto miał okazję spotykać go na meczach szybko mógł się połapać, że to jest gość o jakich trudno w dzisiejszych czasach...

Mam nadzieję, że za stery Wisły wróci szybciej niż mogłoby się teraz wydawać. Albo niech Orlen weźmie swoją kasę, odda prawa do nazwy Petrochemia, założymy nowy klub z Kruszewskim na czele, nawet bez miejskiej kasy... ja bym tak wolał, bo są rzeczy ważniejsze od sukcesów w 30-lidze Europy, pewne wartości i ludzie jak Kruszewski.
To jest czarny dzień dla Wisły.
Dziękuję, dobranoc. 20:46, 30.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BazylBazyl

1 0

Jak to Marzec przyszedł nie wiadomo skąd. Przyszedł od Nowakowskiego w podziękowaniu za pomoc w kampanii wyborczej i latanie i rozwieszanie plakatów i rozdawanie ulotek. Ma więc ,,wystarczające,, kompetencje 19:28, 01.08.2020


ArooAroo

15 11

Wszystkich naszych się pozbeda a zostanie legia II warszawa... 20:48, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZkesiakZkesiak

32 12

Najpierw kilka lat temu w ręcznej podziękowano A.M. człowiekowi, który żył Wisłą, teraz to samo zrobiono w nożnej. Szkoda. 21:16, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jurek Kołodziejski Jurek Kołodziejski

22 14

Jacku, dzięki Tobie klub oraz nasz stadion ogromnie się zmieniły. Nadto Wisła osiągnęła wiele sukcesów - przede wszystkim awansowała i utrzymuje się nadal w ekstraklasie. Jestem pewien, że gdyby nie Twoje poświęcenie i ciężka praca tego wszystkiego by nie było. Bardzo dziękuję Ci za to wszystko, co zrobiłeś dla ZKSu. Do zobaczenia na trybunach! 21:27, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kimberkimber

21 20

Jacek jeszcze wrócisz!
Kto jak nie TY na tym miejscu!!!
Jesteśmy z Tobą!

ŁysyOUT! 21:39, 30.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

uyuy

1 4

Kultury trochę, prostaku! 10:10, 31.07.2020


NNNN

12 11

Tyle liczenia się z kibolami... 21:58, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

37 16

Dla andrzejka lepszy mierny ale wierny...... . Najlepsze dla Płocka: miasto bez Nowakowskiego ! 22:06, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zło Zło

12 9

Pisanie jakiegos oświadczenia nic nie dało, to widać poraz kolejny jak kibic jest traktowany przez zarząd. 22:12, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

33 9

Na vice proponuję kogoś z rodziny PSL.... kończą się posady marszałek napewno potrzebuje a wierny Andrzej wykonuje :))). Andrzej potrzebuje waszych głosów. 22:22, 30.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

he he 123he he 123

12 1

Jakis sie peselek trafi mam kogos na uwadze powiedział marszałek 07:43, 31.07.2020


GolGol

1 0

na pewno pan choinka się szykuje wiemy o czym mówimy S10 bo to bezczelny gość udający inteligenta nie na darmo sobie foty pyka z marszałkiem i na fb wstawia razem z pozostałymi z pslu śmieszni są tylko dziwie się ze kibice w to wierzą przecież on robi tylko to dla posadek 06:19, 02.08.2020


XerXer

14 3

Dzisiaj chciałbym podziękować człowiekowi, z którym szczególnie w ostatnim roku mocno się nie zgadzałem, którego decyzje wielokrotnie krytykowałem, ale który bez wątpienia na stałe zapisze się w historii klubu. Dziękuję 23:27, 30.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kibicekibice

15 13

drodzy.Nie tylko z wami się nie liczą.Dobrze,że doznaliście na własnej skórze tej pogardy.Nie cieszę się z tego ale zobaczycie co to jest pogarda i nie liczenie się z ludźmi. 23:49, 30.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PowiemPowiem

8 12

krótko ...spadaj 00:17, 31.07.2020


OjejOjej

10 5

Taki policzek, wyborcy po wyborach zawsze dostają z otwartej. Czas się obudzić. 06:22, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlocensisPlocensis

0 7

??? 07:58, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlocensisPlocensis

3 17

Może to jest czas na prezydenta miasta Kruszewskiego!!! 07:59, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZKSZKS

16 6

Kruszewski jaki był taki był,jednego nie można mu odmówić - Wisłę ma w sercu i zawsze chciał dla niej dobrze.Nie zmienia to jednak faktu że od trzech lat klub stoi w miejscu, tylko cudem uniknął degradacji rok temu a polityka kadrowa jest wybitnie irytująca. Idiotyczne eksperymenty z trenerami (Dźwigała, Vicuna, Sobolewski) , dziwne układy z "warszawką" ,już teraz mówi się że Wisła Płock to świetna przystań dla emerytowanych legionistów, opcja dla nich idealna- tutaj byliby gwiazdami, blisko do Warszawy,rodziny nie muszą się przeprowadzać. Transfery śmierdzą na kilometr od wielu wielu miesięcy a już trzymanie Jóźwiaka który transfery ocenia przez internet to skandal. 08:02, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JajaJaja

13 1

Czy poznamy kiedyś szczegóły ogromnych prowizji dla managerów wypłacanych przez Wiśle?
Myśle, ze audyt firmy zewnętrznej dużo by wyjaśnił.

Pozostawienie pana Marca nie powoduje żadnej zmiany... 09:55, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WwWw

13 3

Retrospekcja i teraźniejszość.
1.Kruszewskiemu za wyciągnięcie Wisly z otchłani 2giej Ligii,należy podziękować!
2.Za ostatnie dwa lata,należało pokazać czerwoną kartkę!!
3.Nastepca.
Jeżeli Wisla w sezonie 2020/2021 nie znajdzie się w 1szej ósemce, musi być wyrzucony na Pysk z wielkim hukiem.
A tak w ogóle mam satysfakcję, że wszystkie moje spostrzezenia-- sprawdziły się!!!
Wiśle,zawsze zyczylem jak najlepiej. 10:12, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PlocensisPlocensis

3 6

Mój drogi poprzedniku i jasnowidzu. Sport to taka profesja, iż raz jest lepiej a raz gorzej. Oddziaływuje tutaj wieloczynnikowość. Co do Pana Kruszewskiego, pomimo że nie jestem stałym bywalcem na stadionie to oceniam jego pracę jako solidną. Jeżeli dobrze pamiętam, to 5 lat temu jeszcze się błakaliśmy w 2, 1 lidze. Zbudował podstawy i sprawnie zarządzał klubem(nie wszystkie jego decyzje mi odpowiadały). Ala jak wspominam, że nasz kochany klub w 2 lidze rozgrywa swoje mecze. Musiałem się wstydzić, że takie coś jak korona gra w ekstraklasie.
Ten człowiek było widać, że coś robi. Nie to co prezydent. Teraz się obudził z letargu i nagle ogłasza, że będzie budować stadion, teatr muzyczny (od razu nadmieniam, że te pomysly już dawno powinny być zrealizowane). Ja się pytam dlaczego przez 10 lat tylko zbudował pseudo obwodnicę i ścieżki rowerowe? To za mało jak na to miasto. Pan prezydent sam się powinien uderzyć w pierś. A co do prezesa Kruszewskiego, to mu dużo brakuje.
Pan Kruszewski zbudował solidne podstawy, aby stworzyć silny klub na puchary. Zobaczymy jak młody Marzec poplecznik Nowakowskiego sobie poradzi. Jeżeli dobrze pamiętam, to rodzina Marców miała sklep spożywczy na słonecznej, czy to ta rodzina? 12:29, 31.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hej PlocensisHej Plocensis

1 0

Cieszę się,że coś napisales( z ukrytą dozą ironii).
Mógłbym długo polemizować,tylko po co?
O jedno,tylko proszę,nie uzywaj slowa Sport...!
Dlaczego?
Poczytaj Sobie dwie pozycje książkowe:
1.FIFA MAFIA
2.BRUDNA PILKA
Autorów mogę podać. 11:01, 01.08.2020


szczerbaszczerba

8 3

Po co pytam po co ta zmiana. Po co to całe zamieszanie. Było dobrze to się robi bałagan. Żeby nie było jak w ręcznej. Szkoda tylko człowieka który poświęca 8 lat życia i dostaje kopa. 15:48, 31.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Seweryn RSeweryn R

2 0

Dziękuje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wrócisz!!! 23:34, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibicKibic

1 0

Ja to czegoś nie rozumiem kiedyś krzyczeli że kruszewski musi odejść wypier.....laj a teraz murem kruszewskim. To powinno być zrobione dużo dużo wcześniej za transfery za prowizję dla menadżerów i wiele wiele innych rzeczy oby nigdy nie powrócił lepiej jak by siedział na posadzie w komunikacji miejskiej. Kruchy nigdy nie wracaj 20:17, 03.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA