Zamknij
REKLAMA

Są wyniki testów personelu płockiego hospicjum

09:00, 22.05.2020 | M.W
Skomentuj
Fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock
REKLAMA

Niespełna 24 godziny po przeprowadzeniu badań, są już wyniki wszystkich testów personelu hospicjum. Przypomnijmy, że w hospicjum przebywała młoda kobieta, u której potwierdzono zakażenie. 

Badania zostały wykonane w czwartek do południa, a dobra informacja spłynęła już kilkanaście godzin później - w czwartkowy wieczór.

- Badaniu została poddana duża liczba osób, którzy mogli mieć kontakt z pacjentką - lekarze, pielęgniarki, personel pomocniczy. Razem 26 osób, włącznie ze mną, nawet w zaostrzonym rygorze - mówi Tomasz Korga, prezes Hospicjum Płockiego pod wez. św. Urszuli Ledóchowskiej. - Testy zostały szybko przewiezione do Warszawy i około 20:30 zaczęły spływać. Wszyscy mamy wynik negatywny. 

Jak mówi Korga, hospicjum pozostaje w kontakcie z Sanepidem. 

- Będziemy odpalać oddział, normalnie ruszamy. Chorzy, którzy byli na zagrożonym odcinki zostali od razu zabrani, są w innym budynku. Zarówno im, jak i personelowi, też nic nie grozi. Osoby, które mogły mieć kontakt, przez dwa dni były w hospicjum na miejscu. Teraz kryteria są już poluzowane - tłumaczy prezes. 

(M.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Gość1Gość1

5 1

Ciekawe? Personel zdrowy więc nie zarazila się od personelu, odwiedziny wstrzymane. Z kim jeszcze w takim razie miała kontakt pacjentka? W tej swojej całej procedurze chyba kogoś pomineliscie 08:40, 23.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

znawcaznawca

2 0

procedur się znalazł.Pominęli ciebie znawco jako wybitnego specjalistę od wirusologii. 14:36, 23.05.2020


Gosc 2Gosc 2

1 1

No wlasnie .Skad zakażenie w hospicjum gdzie personel zdrowy odwiedzin nie ma a osoba chora lezala w izolatce.Jak zwykle jakas jedna wielka sciema 07:43, 24.05.2020


REKLAMA