Zamknij
REKLAMA

Znaleźli kilkadziesiąt szkieletów i kilka czaszek

19:36, 16.05.2020 | M.S
Skomentuj
Fot. BW
REKLAMA

Już w poniedziałek 18 maja ekipa badawcza pod wodzą archeologów z Muzeum Mazowieckiego w Płocku – zastępcy dyrektora muzeum Tomasza Kordali i kierownika muzealnego działu archeologii Zbigniewa Miecznikowskiego - rozpocznie badania w centrum miasta. 

Będą one kontynuacją tych zeszłorocznych, prowadzonych w okolicy kamienicy przy ul. 1 Maja, dawnej siedziby UB, Milicji Obywatelskiej i w końcu policji.

- W zeszłym roku badacze z muzealnymi archeologami na czele znaleźli tam pozostałości średniowiecznego cmentarzyska. 78 obiektów o charakterze grobowym, o różnym stanie zachowania, a w nich szkielety 78 osób i kilka oddzielnych czaszek mężczyzn, kobiet i dzieci. Zachowały się tam ślady dawnych pogańskich obyczajów, przechowywanych mimo rozwoju chrześcijaństwa  w wierzeniach ludowych. W dłoni jednej z osób archeolodzy znaleźli np. monetę okręconą w skrawki materiału - wyliczają w płockim muzeum. 

Były na cmentarzysku i inne przedmioty - żelazne nożyki, kabłączki skroniowe – ozdoby opasek zdobiących kobiece głowy, pierścionki.

Ubiegłoroczne znaleziska badają teraz specjaliści z Katedry Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego pod nadzorem specjalizującego się w dziedzinie antropologii prof. Wiesława Lorkiewicza. Po ich ukończeniu będziemy wiedzieć, jaka była płeć przodków płocczan znalezionych na cmentarzu, ile mieli lat, na jakie choroby chorowali (jedna z czaszek nosi np. ślady trepanacji). Badania DNA odpowiedzą nam z kolei, czy pochowani na dawnym cmentarzu był ze sobą spokrewnieni i skąd pochodzili.

- W tym roku badania kontynuować będzie 10-osobowe ekipa złożona z muzealnych archeologów i studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Skupią się oni na pobliskim do ubiegłorocznego terenie i pracować będą, z zachowaniem reżimu sanitarnego, aż do września. Poszukiwacze mają nadzieję natrafić na szczątki kościoła – średniowieczne cmentarze w większości przypadków funkcjonowały bowiem przy świątyniach - informuje Muzeum Mazowieckie.

Gdy wykopaliska dobiegną końca, gdy zakończą się wszystkie badania, Muzeum Mazowieckie w Płocku wyda monografię średniowiecznego cmentarza z ul. 1 Maja, z częścią archeologiczną, autorstwa prof. Wiesława Lorkiewicza.

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (27)

stad się biorąstad się biorą

14 39

koronowirusy? odkopywanie grobów? a może oni zostali pochowani jako ofiary czarnej ospy?? tej średniowiecznej, która dzisiaj mutuje??, a może czekali w kolejce na ichniejszy autobus i akutrat HISTORIA ich "przejechała"?
a może oni wcale nie zostali pochowani jak sugeruje "naukowiec" wokół kościoła, tylko wręcz odwrotnie daleko poza granicami miasta, bo akurat byli przejazdem, a sami byli np wyznania DRUIDOWEGO??? czemu zakładacie, że w średniowieczu to wszyscy musieli być KATOLIKAMI?? co to za dzika propaganda??? 00:47, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxx

23 11

To proste.Odkopano przodków WPHW i adasiów. Dlatego zamienili POLSKI MAZOWIECKI PŁOCK NA KIBUCSIEDLISKO.

Cytat . ..........."
[video] Pracownik Muzeum POLIN do dzieci: Kiedy Żydzi ...www.tysol.pl › a30979--video-Pracownik-Muzeum-POLIN-do-dzieci...
2 kwi 2019 - Pan Piotr Kowalik z działu edukacji Muzeum POLIN w programie "Ziarno" ... Dobrze zrozumiałam,że Żydzi byli tu przed nami i założyli sobie ... Dno, brak jakiejkolwiek wiedzy, bajdurzenie i bredzenie nie tylko w tym temacie.............SZCZYT PROPAGANDY! MUZEUM POLIN W TVP UCZY DZIECI, ŻE POLSKĘ ZAŁOŻYLI ŻYDZI!
26 165 wyświetleń•16 kwi 2019
Andrzej Dymczyk
678 subskrypcji
🇵🇱 SZCZYT PROPAGANDY! MUZEUM POLIN W TVP UCZY DZIECI, ŻE POLSKĘ ZAŁOŻYLI ŻYDZI! Jak opowiedział dzieciom Piotr Kowalik, pracownik działu edukacji Muzeum Polin w Warszawie, gdy Żydzi przybyli na tereny, które nazywają się Polska, porośnięte były one gęstymi lasami. Według jego słów Żydzi pomodlili się do Boga, czy będą mogli się tutaj osiedlić, a z nieba rozległy się dwa słowa “po lin”, co oznacza “tutaj odpoczniesz” i Żydzi osiedlili się. Opowiedziana legenda o tym, że Żydzi pierwsi zasiedlili tereny obecnej Polski, zakładając tutaj państwo, jest ewidentnym kłamstwem, gdyż w tamtych czasach Żydzi nie osiedlali się na naszych terenach, a jedynie pojawiali się jako żydowscy kupcy, którzy handlowali towarem i wywozili (a czasami porywali) niewolników, by sprzedać ich np. Arabom (o tym dzieci w muzeum pewnie się nie dowiedziały). Takich rzeczy naucza turystów z całego świata Muzeum Polin dotowane przez polskie państwo. I taką opowieść (a nie legendę o Lechu, Czechu i Rusie) wywożą z Polski. A teraz do syjonistycznej propagandy dołączyła Telewizja Polska indoktrynując polskie dzieci, by czuły się gośćmi w kraju Żydów. Sprawą fałszowania historii powinna zająć się Reduta Dobrego Imienia, a sprawą propagandy “Ziarna” Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Ktoś powinien też skontrolować Muzeum Polin pod kątem szerzenia antypolskiej propagandy. Ani słowem przewodnik po muzeum nie sprostował tej legendy i nie wspomniał o państwie polskim istniejącym na tym terenie, ani o istnieniu tubylczej ludności. Wygląda na to, że według Żydów były tu tylko gęste, bezludne lasy, które zostały przez nich skolonizowane.
🇵🇱 Polska nie może sama zmienić dyrektora Muzeum, które wykorzystywane jest do oskarżeń nas o współudział w Holocauście. Polska nie ma w tej sprawie decydujący głosu” – napisała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Jest Międzynarodowa Rada Muzeum Oświęcimskiego i zmiana na tym stanowisku to cała skomplikowana procedura z udziałem osób z zagranicy. https://www.ekspedyt.org/2019/03/16/p...
🇵🇱 Oderwano Muzeum Auschwitz od Polski! (Opłacamy z naszych podatków instytucje, które służą szkalowaniu Polski i Polaków). Jest obecnie elementem strategii wrogiego przejęcia państwa polskiego. - Grzegorz Braun. „Od kiedy ukonstytuowała się Międzynarodowa Rada Oświęcimska (…) to już nie naród polski ma pierwsze i ostatnie słowo w tym miejscu” – komentuje Grzegorz Braun, znany prawicowy reżyser i dokumentalista, odnosząc się do kolejnego skandalu w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Zdaniem Brauna na tle wrogiego przejęcia państwa polskiego Oświęcim jawi się jako jeden z przyczółków. Drugim jest muzeum Polin, gdzie władza polska nie decyduje o niczym."
🇵🇱 "Należy mieć tę świadomość, że nasi politycy, aby zachować pozory niezależności, nie muszą się oficjalnie godzić na spłatę tych roszczeń! Te kilkadziesiąt miliardów USD można stopniowo „wytransferować” z Polski. Możliwe, że nasze położenie jest na tyle trudne, że musimy iść na pewne ustępstwa. Pewne jest jednak to, że jak największa liczba Polaków powinna sobie zdawać sprawę z potencjalnego zagrożenia, bowiem kapitulacja wobec roszczeń organizacji żydowskich będzie miała fatalne skutki dla naszej gospodarki i mocno przyblokuje jej rozwój na lata (co odczujemy w naszych portfelach). bialekolnierzyki.com/szwajcar...
✡ Jeden Wielki żydowski Rajwach! Kto próbuje nam cały czas tworzyć historię, której nigdy nie było? Kto stoi za zbrodniami na narodzie polskim, kontynuacją cichego ludobójstwa? Kto cały czas kłóci Polaków i dzieli, bowiem ma z tego korzyści, zaś Polacy stają się nędzarzami i niewolnikami w swoim Domu – Polsce? http://dziennik.artystyczny-margines....
✡ "Dokonaliście Państwo czegoś, co polski Żyd Czesław Bielecki określił mianem: HUCPA. Ordynarna publiczna połajanka, pełna arogancji i nie skrywanej, wręcz ostentacyjnie zademonstrowanej pogardy i nienawiści dla Państwa Polskiego i Narodu Polskiego – rozciągnięta następnie na środowiska międzynarodowe w tym Departament Stanu USA." .klubinteligencjipolskiej.p...: koniec cytatów.
07:11, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do xxdo xx

3 27

Na tej ziemi my byli wcześniej niz do tutejszych dzikusów żyjacych nad rzekami po lasach, ostępach, mokradłach, że nazwaliśmy tę ziemię POLIN a jakiś Watykański skryba przeinaczył krótko przed rokiem 1000 na POLONIAE. To my już w głębokim średniowieczu w wiekach VIII -X nieśliśmy cywilizację, zostawialiśmy srebrny pieniądz płacąc za tutejszych niewolników. To pierwsze pisane wzmianki o tej ziemi spisane były po arabsku były w raportach z wypraw/podróży kupieckich na te tereny.
To przebywający na tych ziemiach z misją chrystianizacyjną w ostatniej ćwiartce IX wieku mnich macedoński Metody w swoim raporcie z tej misji zdeponowanym w Watykanie przed rokiem 885 nie wspomina o żadnych Polakach ani o Polsce.
My tu są zasiedziani od ponad 1000 lat, my tu są u siebie, my na ten chleb przez ten cały czas ciężko zapracowali sobie i zapłacili za niego.
Niech jakieś ksenofoby nie kwestionują i nie odbierają naszych praw do naszej ojcowizny, naszej ojczyzny, naszej ziemi . 09:53, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anonimowyanonimanonimowyanonim

7 14

Czyli prosty dowód na to, iż wiara naszych przodków była wciąż żywa pomimo władzy Kościoła w królestwie i ona pozostaje nią (żywa) do dziś. 10:19, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jeżeli POLSKAjeżeli POLSKA

3 13

zaczyna się w 966 n.e., to:
- kto zbudował BISKUPIN>> data (Osada w Biskupinie wiąże się z kręgiem kulturowym kultury łużyckiej, trwającym od środkowej epoki brązu, od ok. XIV w. p.n.e., po wczesną epokę żelaza, czyli do ok. V w. p.n.e.),
- Kalisz>> data (W Piwonicach istniał zespół osad i cmentarzysk świadczących o nieprzerwanym osadnictwie, począwszy od neolitu przez epokę brązu, wczesną epokę żelaza, okres przedrzymski (kultura przeworska, wpływy celtyckie)[a][14] i okres wpływów rzymskich, aż po wczesne średniowiecze[15]. Liczne odkrycia rzymskich importów (skarb z Zagórzyna i in.) wskazują na to, że okolice Kalisza były ośrodkiem na trasie szlaku bursztynowego.,...)
- Wrocław>> data ( jest jednym z najstarszych miast Polski pod względem lokacji na prawach miejskich. W czasach antycznych w miejscu lub okolicach Wrocławia istniała miejscowość o nazwie Budorgis. Została ona odwzorowana na antycznej mapie Klaudiusza Ptolemeusza z lat 142–147 n.e.[25]. O tym, że miejscowość ta znajdowała się w miejscu lub okolicach Wrocławia, informuje Lexicon Universale[26] oraz wynika to z położenia wśród innych zidentyfikowanych miejscowości Śląska.)

Wnioski: na miejscu dzisiejszej Polski nie mieszkali żadni mityczni POLANIE, zresztą kulturoznawcy nie odnajdują tej grupy Słowian aż do X wieku n.e. (Istnieli ślezanie, wieleci, (Słowianie zachdnii)...ale nie polanie)...niestety ale nazwa POLSKA wywodzi się, czy też została narzucona przez napływową, barbarzyńską ludność, która w swoich wekslowych dokumentach zapisywała nazwy dłużników - polinianie (od POLIN??). Ponieważ były to dokumenty, na ówczesny czas bankowe, jako takie nazwy te były powielane w innych dokumentach oficjalnych używanych w swoich znakach kodujących mowę (min pismo łacińskie - zapisy państwa z Rzymu ) (istniały wtedy różne systemy kodujące - cyrylica,...pismo arabskie...pismo indochińskie, a nawet zapisy HIEROGLIFAMI (które do XVIII wieku, było uznawane za nic nie znaczące obrazki na piramidach..))???
pytaniem jest czy jeżeli Majowie mieli pismo węzełkowe??, które jest praktycznie w zaniku, to czy lud zamieszkujący dzisiejszą POLSKĘ miał swoje pismo ---WEDY???👍👍👍👍👍👍👍👍 10:47, 17.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wychodzi na naszewychodzi na nasze

1 3

Nazwa Polska pochodzi od naszej starożytnej nazwy POLIN używanej w dokumentach handlowych (umowy, kontrakty, pokwitowania, weksle) czym zajmujemy sie od zawsze, mamy to we krwi. Nawet Watykan przyznaje to swoich starych dokumentach spisanych po łacinie już grubo ponad tysiąc lat temu.
Handele to nasze głowne zajęcie od zawsze, to nasze drugie wyznanie.
Nie rzucim ziemi, w której nasze korzenie tkwią od ponad tysiąca lat, z której czerpiemy soki i siły do trwania końca świata. 13:43, 17.05.2020


LitościLitości

12 1

Ten pseudo artykuł to żenada, począwszy od tytułu, bo sugeruje, że teraz znaleziono kości, a było to kawał czasu temu, ponadto nowe wykopaliska są w innym miejscu, bo związane z dużą miejską inwestycją - rozbudową istniejącego budynku! To zresztą obszar miasta, na którym przy budowie muszą być takie badania przeprowadzone. Tylko do tworzenia tekstów wypadałoby mieć jeszcze wiedzę oprócz dużego mniemania o sobie! A tak wprowadzacie ludzi w błąd. Jeszcze do nieszczęsnego piszącego MS - wypadałoby chociaż literówki poprawić, bo wiedza u niego polega na zabiegu kopiuj wklej, nie bardzo też wiadomo z jakiego źródła, bo nie ze strony czy Fb Muzeum Mazowieckiego, nie było tam takiej informacji. W dodatku inne błędy merytoryczne w tekście. Kolejny przyklad? Dr. hab. prof. Lorkiewicz zajmie się w monografii częścią antropologiczną, a nie archeologiczną! Za archeologiczną odpowiada Muzeum Mazowieckie, dr Tomasz Kordala. Lorkiewicz zaś jest antropologiem z Katedry Antropologii Uniwersytetu Łódziego. Można sprawdzić samemu prawdziwość tego artykuliku na stronie Muzeum Mazowieckiego muzeumplock.eu/badania_archeologiczne_muzeum_mazowieckie albo poszukać nawet w starych tekstach na tym portalu, tylko to nie był MS. A to nie koniec błędów, szkoda czasu. Żenua z najwyższej półki, kiedy miesza sie w tekście prawdę z fikcją, podając produkt jako tzw. news. Ten tekst to klasyczny przykład, jak nie pisać artykułów, ku przestrodze dla innych. Gratulacje 12:38, 17.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

123 123

0 0

Zanim kogoś zaczniesz krytykować przeczytaj co jest napisane na muzealnym facebooku. Gdzie kopie muzeum, kto kieruje badaniami archeologicznymi i czego spodziewają się odnaleźć archeolodzy. Dla ułatwienia przekopiowałem tekst. Wykopaliska są związane z inwestycją, ale dotyczą tego samego cmentarzyska, które muzeum badało w zeszłym roku.

Archeolodzy na tropie

Ekipa badawcza pod wodzą archeologów z Muzeum Mazowieckiego w Płocku – zastępcy dyrektora muzeum Tomasza Kordali i kierownika muzealnego działu archeologii Zbigniewa Miecznikowskiego - rozpoczęła badania w centrum miasta. Będą one kontynuacją tych zeszłorocznych, prowadzonych w okolicy kamienicy przy ul. 1 Maja, dawnej siedziby UB, Milicji Obywatelskiej i w końcu policji.

W zeszłym roku badacze z muzealnymi archeologami na czele znaleźli tam pozostałości średniowiecznego cmentarzyska. 78 obiektów o charakterze grobowym, o różnym stanie zachowania, a w nich szkielety 78 osób i kilka oddzielnych czaszek mężczyzn, kobiet i dzieci. Zachowały się tam ślady dawnych pogańskich obyczajów, przechowywanych mimo rozwoju chrześcijaństwa w wierzeniach ludowych. W dłoni jednej z osób archeolodzy znaleźli np. monetę okręconą w skrawki materiału. Były na cmentarzysku i inne przedmioty - żelazne nożyki, kabłączki skroniowe – ozdoby opasek zdobiących kobiece głowy, pierścionki.

Ubiegłoroczne znaleziska badają teraz specjaliści z Katedry Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego pod nadzorem specjalizującego się w dziedzinie antropologii prof. Wiesława Lorkiewicza. Po ich ukończeniu będziemy wiedzieć, jaka była płeć przodków płocczan znalezionych na cmentarzu, ile mieli lat, na jakie choroby chorowali (jedna z czaszek nosi np. ślady trepanacji). Badania DNA odpowiedzą nam z kolei, czy pochowani na dawnym cmentarzu był ze sobą spokrewnieni i skąd pochodzili.

W tym roku badania kontynuować będzie 10-osobowe ekipa złożona z muzealnych archeologów i studentów. Skupią się oni na pobliskim do ubiegłorocznego terenie i pracować będą, z zachowaniem reżimu sanitarnego, aż do września. Poszukiwacze mają nadzieję natrafić na szczątki kościoła – średniowieczne cmentarze w większości przypadków funkcjonowały bowiem przy świątyniach.

Co będzie potem? Gdy wykopaliska dobiegną końca, gdy zakończą się wszystkie badania, Muzeum Mazowieckie w Płocku wyda monografię średniowiecznego cmentarza z ul. 1 Maja, z częścią archeologiczną, autorstwa naszych specjalistów i częścią antropologiczną, autorstwa prof. Wiesława Lorkiewicza. 10:35, 22.05.2020


bardzo ciekawebardzo ciekawe

4 8

mówiąc POLAK KATOLIK to tak jakbyś chciał mówić o wierze tego narodu myśląc POLSKI PRZEMYSŁ SAMOCHODOWY?? niby możesz nim jeździć...ale czemu z zachodniego szrotu?? 13:09, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uwaga !Uwaga !

0 11

Ludzie, zobaczcie, jak wzmacniam moją odporność na walkę z koronawirusem. Piszę o tym na moim blogu ---> yourblogg.info/covid
13:11, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jedna z teoriijedna z teorii

2 7

głosi, że mogli to być potencjalni zdobywcy grodu płockiego?? tacy sami co to chcieli jak w starym testamencie zająć terytorium miejscowej ludności?? , może chcieli zastosować tą samą technikę, jak IZRAELICI co zdobywali JERYCHO i może z trąbami wkoło murów chodzili? pamiętacie, uczą was o tym jak to izraelici maszerują wokół Jerycha przez siedem dni, krzycząc i trąbiąc?? no a potem nagle magicznie wysokie mury upadają?? "Te mury walą się, bo Jehowa znowu dokonał cudu!"?? Ale jak do tego doszło? Posłuchajmy, co Bóg powiedział Jozuemu: ‛Weź swoich żołnierzy i obejdźcie miasto dookoła. Róbcie tak codziennie przez sześć dni. Zabierzcie ze sobą Arkę Przymierza. Przed nią niech idzie siedmiu kapłanów i trąbi na rogach. ‛Ale siódmego dnia obejdźcie miasto siedem razy. Potem zatrąbcie na rogach, a lud niech zacznie z całej siły krzyczeć. Wtedy mury Jerycha się rozpadną!’
to teraz pora przyjrzeć się bliżej, co się tam stało?? bardzo popularną techniką, czy jak ktoś woli popularnym sposobem na pozbycie się fragmentu muru było zrobienie podkopu, a następnie zawalenie tunelu. Cała sztuka polegała na tym, aby wykopać tunel, który dochodził aż do murów, i spowodować ich zawalenie. Pożądany efekt można było osiągnąć na kilka sposobów.
Było to bardzo popularne w tamtych czasach, zresztą z powodzeniem stosowane wieki później, np. W 1215 roku Jan bez Ziemi oblegał warownię w Rochesterze i zastosował właśnie tę metodę: nakazał szybkie wyprodukowanie jak największej liczby kilofów i wykopanie tunelu pod jedną z baszt. Następnie, do środka wpędzono czterdzieści tłustych prosiąt („z gatunku tych gorszych do zjedzenia” – jak dowiadujemy się z opisu oblężenia) i podpalenie ich. Tłuszcz ze zwierząt zapłonął i osiągnął na tyle wysoką temperaturę, że drewniane wsporniki padły, pociągając za sobą sporą część kamiennego donżonu. Technikę tę stosowano również wiele wieków później (tym razem z użyciem materiałów wybuchowych podkopywano się pod okopy przeciwnika), podczas I wojny św we włoskich dolomitach,..czy też na polach bitewnych Paryża.
odpowiedź na pytanie, po co ten hałasy z trąbami?? - hmmm...żeby nie było słychać stukotu podkopujących??... aby obrońcy nie zrobili przeciw-podkopu??
zatem wystarczy więcej nauki i techniki, mniej czarów, bajek i chatek z pierników??

ktoś ma inne pomysły co to za ludzie tam leżą?? jakieś inne teorie?? 13:52, 17.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

fgjfgj

3 1

Hałas, który niszczy

Biblijna historia o tym, jak Jozue rozbił mury Jerycha dźwiękiem trąb, znana jest każdemu chrześcijaninowi. Zazwyczaj traktuje się ją jako alegorię, legendę, przenośnię. Ale czy w świetle współczesnej wiedzy o dźwięku i materii ta historia mogłaby być prawdziwa? Owszem. Gdyż jest możliwe zniszczenie materii falą dźwiękową.
Wiadomo, że niektóre śpiewaczki operowe potrafią – wydając odpowiedni dźwięk – rozbić kryształowe naczynia. Zdarzyło się też niedawno, że przelatujący nad miastem samolot odrzutowy nie tylko wprawił w drżenie przedmioty w domach w pewnej dzielnicy, ale sprawił, że rozprysła się na kawałki połowa szyb. Dlaczego jednak takie przypadki zdarzają się rzadko, a w tym opisanym powyżej rozpadła się tylko część szyb?
Tajemnica tkwi w częstotliwości rezonansowej przedmiotu. Zależy ona od wielu czynników – kształtu, wagi oraz materiału, z którego jest wykonany. Aby dany przedmiot wprawić w drżenie, trzeba dokładnie dobrać częstotliwość dźwięku. Sekret niezwykłej akustyki średniowiecznych katedr gotyckich tkwi we wnętrzach zaprojektowanych tak, by dostrajały się do ludzkiego głosu. Ale zasady akustyki były znane ludziom od tysiącleci. Dowodzi tego m.in. odkrycie w Kornwalii (Anglia) ciągu podziemnych pomieszczeń zwanych fogous, pochodzącego z epoki żelaza. Nasi “prymitywni” przodkowie zbudowali je tak, by wpadały w rezonans z falami dźwiękowymi o częstotliwości męskiego głosu.
Jeśli fale dźwiękowe dostroją się do częstotliwości materii, to, odpowiednio wzmocnione, doprowadzają najpierw do drżenia przedmiotu, a potem do jego rozpadu.
Wśród ludzi interesujących się tajnymi wojskowymi projektami badawczymi krążą dokumenty i opisy eksperymentów z bronią dźwiękową. Strzał z lasera sonicznego potrafi podobno zniszczyć nawet czołg. Wystarczy tylko tak nastawić częstotliwość fali dźwiękowej, by wpadła w rezonans z metalowym pancerzem czołgu.
14:38, 17.05.2020


do fogusdo fogus

2 1

według teorii innych zjadaczy Tolkiena piramidy zbudowali kosmici, ale oczywiście tylko w nocy, bo w dzień budowali ludzie??

"Fogou" (za wikipedia)- "Cel Fogou nie jest już znany. Ich centralne położenie w osiedlach i praca, którą najwyraźniej włożono w ich budowę, wskazują na ich znaczenie dla społeczności. Przypuszcza się, że były one wykorzystywane do celów religijnych, jako schronienia lub do przechowywania żywności. Wiele z nich jest zorientowanych na południowy-zachód-północny-wschód, w obliczu dominującego wiatru. [3] Obecnie zarówno dokumentacja, jak i późniejsze dowody archeologiczne potwierdzają ich wykorzystanie jako schronienia, być może podczas wypraw, jak zasugerował po raz pierwszy Kenneth L. MacGregor. [4] Alternatywna teoria, że ​​były używane do przechowywania żywności, wydaje się niepraktyczna, biorąc pod uwagę wilgotne warunki, podczas gdy teoria użycia rytualnego jest mało prawdopodobna, biorąc pod uwagę, że tradycja celtyckich druidów koncentrowała się bardziej na świecie żywym. Nancy Edwards napisała, że ​​„dowody to potwierdzą: skrada się, ukryte komnaty i porty sally , a także fakt, że większość sonterrains była niewidoczna nad ziemią, wszystko to pomogłoby zapewnić ochronę w przypadku nagłego ataku. Mogłyby jednak zamieniają się w pułapki śmierci, jeśli agresja będzie się przedłużać. ” [5]

Jednak tam, gdzie były otwarte na obu końcach, mgła mogła zapewnić odpowiednie warunki do przechowywania żywności, zwłaszcza suszenia mięsa [ wątpliwe - dyskutuj ] lub przechowywania produktów mlecznych, takich jak mleko, masło i ser, w których naturalne pleśnie mogłyby pomóc w zachowaniu łatwo psujące się artykuły spożywcze {...}"

skończcie z bajkami, mitami, teoriami spiskowymi, płaską ziemią, promieniami śmierci itd, itp?? do otwarcia puszki używa się otwieracza, a nie statków ufo z zielonymi ludkami?? coś gdzieś ktoś komuś?? 14:58, 17.05.2020


regionalistaregionalista

17 6

Można zadać pytanie.
Dlaczego taki szum koło tych kości.
Celowa wroga robota.
Pokrywa milczenie FACHOWCA , KTÓRY ...COŚ SZUKAŁ W KATOWNI NA 1 MAJA... ZNALAZŁ.... JAKIEŚ KOLEJNE MUTACJE ONYCH ŻELAZEK I INNYCH
POWINOWATYCH.............. I wekslują na bok od Zbrodni na Narodzie Polskim.

ABY TYLKO UKRYĆ FAKTY, ŻE ŻYDZI PO WOJNIE ZAMORDOWALI DZIESIĄTKI TYSIĘCY POLAKÓW. OFIARY ZBRODNI GESTAPO NKWD UB. JAWNIE KRZYCZĄ I WOŁAJĄ..
PAMIĘTAJ ABY ŻYĆ !

Zniknęła potrzeba poszukiwania Zamordowanych w siedzibie dawnej MO na rogu Kościuszki
Placu Obrońców Warszawy.....

Gęba w kubeł i olbrzymie pieniądze na maskarady pracownia jubilera i auta....dowolna ilość pieniędzy...

Budynek Gestapo powinien być rozebrany do fundamentów.......
ale to już inna historia....

Co by nie mówić i nie myśleć.... Powinowaci i straszni z PISem to BRACIA PRZYRODNI............widzimy ścisłą współpracę z wolnym miastem płock, 3 Miastem i nawalanką posłów i senatorów niby płockich w jatkach Wyborczych ..
A traci Naród Polski.

Z wadą genetyczną PP pokazuje ciągle te same zdjęcia ...TRUPIA FOBIA...A PRZECIEŻ ODNALEZIONO TAM I ARTEFAKTY FIZYCZNE..........TYCH NIE PUBLIKUJĄ.

Zacierają Dorobek Dziedzictwo....Wiarę....Pokoleń przeszłych
tworząc mikra kibucowe z nowomową porażając wulgarną mową , pisaniem na PP... Taka Kasta. Inna nie będzie. 14:01, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Claudia KleinClaudia Klein

0 10

Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek..

Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych.

Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów.

Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz.

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach! 18:35, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anonim 2Anonim 2

1 1

Same komentarze anonimów, brawo za odwagę cywilną i szereg naukowo wyjaśnionych teorii. 08:00, 18.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

slawslaw

3 2

A na Kostrogaju był Gaj Kostry i zbierali się tam jego czciciele. Gzie jest teraz jego posążek? 10:39, 18.05.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

historykhistoryk

3 0

Posążek ten został wyeksponowany w specjalnej kapliczce utworzonej ku jego trzci w dawnych zakładach stolarki budowlanej na Kostrogaju.
Główną treść i ozdobę tej kapliczki stanowiło motto:
"POWIEDZIAŁ NAM BOŻEK KOSTRO, DO ROBOTY BRAĆ SIĘ OSTRO." 06:21, 19.05.2020


slawslaw

2 0

Do historyk - dziękuję za od(pod)wiedź,... szkoda gaju, ale XXI wiek... 13:31, 19.05.2020


lysylysy

0 0

A malo to burdeli masz na miescie ,moze w ktorej chalupie jakas dziwka preferuje poganskie obyczaje 13:09, 20.05.2020


gaj gaj

1 0

Gaj kostra sie obsral sredniowiecznym ostrym klocem *%#)!& w okolicy to I sie czciciele rozeszli 15:33, 20.05.2020


do kopaczydo kopaczy

5 6

Gdy już skończycie te kopanie na terenie byłej komendy policji w Płocku powinniście wziąć się za wykopki na Wawelu - jest tam coś do wykopania i przeniesienia w mniej elitarne miejsce. 06:09, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maciejmaciej

17 1

pewnie znowu ruszy koparka bo to już świecka tradycja prowadzenia wykopalisk w Płocku a drugie motto jak nikt nie widzi to kopnąć zabytek by nie trzeba było kopać by za nadzór wpadła kasa...kiedy ktoś wreszcie za to odpowie, za te wszystkie unicestwione kamienice,zdewastowane cmentarze,zniszczone zabytki itd 21:50, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gaj kostragaj kostra

0 0

Po co w dloniach zabytkowe monety ,kiedys nie bylo takich zwyczajow Moze to nie takie stare wykipalisko 13:06, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lysy lysy

0 0

Milicja tylu zakopala ,kiedys to odkopywali ze zwiazanymi drutem rekoma ,dlugowieczny drut hahahaha 13:13, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

felek felek

1 0

Nie tak dawno wykopali sredmiowieczne kosciotrupy skrepowane sznurkiem od snopowiazalki Cos ten plock ze sredniowiecza w sobie ma 13:25, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Katarzyna ObijiakuKatarzyna Obijiaku

0 0

Czy potrzebujesz pożyczki? Czy jesteś przedsiębiorcą? Czy jesteś w trudnej sytuacji?
sytuacja finansowa? A może potrzebujesz pieniędzy na rozpoczęcie własnej działalności? lub
płacisz rachunki lub płacisz za dom, samochód? Interesujesz się finansami online
pomoc Czy jesteś zainteresowany pożyczkami online? Czy potrzebujesz wiarygodnego
prywatny wierzyciel ze sprawdzonym doświadczeniem? Jeśli tak, proszę o kontakt przez e-mail:
Katarzynaobijiaku49@gmail.com
Możesz dostać do 150000000 PLN. 22:12, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA