Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne metody nauczania. Konferencja w Płocku

14:10, 09.10.2019 | materiał prasowy
Skomentuj
Fot. Pixbay
REKLAMA

Skrót STEAM pochodzi od angielskich odpowiedników słów nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka. To metoda nauczania, łącząca te dziedziny. Nauczyciele i dyrektorzy szkół mogą się o niej dowiedzieć więcej, przychodząc na konferencję naukową. 

Co się wydarzy, kiedy połączymy naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę? Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się, jakie efekty przyniesie taka konsolidacja, odpowiedź znajdzie podczas konferencji „Zaprogramuj swoją przyszłość. STEAM-owe lekcje” organizowanej przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku. Patronat nad wydarzeniem objął Ambasador Finlandii oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Konferencja odbędzie się 21 października w płockim wydziale Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ul. Gałczyńskiego 26). 

- Dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego będą mogli testować rozwiązania, wykorzystując iPady i roboty w przyjaznych dla edukacji wnętrzach wyposażonych zgodnie z fińskimi trendami. Celem konferencji jest przedstawienie międzynarodowych doświadczeń w korzystaniu z metodologii STEAM. Jak twierdzi prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Marlena Plebańska, autorka książki „STEAMowe lekcje” i jedna z prelegentek, metoda STEAM zachęca uczniów do bycia kimś innym niż konsumentami edukacji. STEAM stawia ucznia w roli badacza, odkrywcy, projektanta i wykonawcy, który wykorzystuje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę do tworzenia własnych rozwiązań, projektów i innowacji - mówią organizatorzy. 

Prelegenci: 

  • prof. Marlena Plebańska - STEAM Polska,
  • Tiina Malste - ISKU (Finlandia),
  • Małgorzata Szczepanik - APPLE,
  • Barbara Halska - Nauczyciel Roku 2014 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

JedynąJedyną

4 2

nowoczesną nauką w PL są tylko "korki". Tak mi dopomóż... 17:59, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NiestetyNiestety

1 0

To swieta prawda 22:19, 09.10.2019


REKLAMA