Reklama

Otwierają sezon. Zapraszają na koncert z udziałem znanej aktorki

Opublikowano:
Autor:

Otwierają sezon. Zapraszają na koncert z udziałem znanej aktorki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pałac w Sannikach sezon koncertowy zaczyna w okolicy urodzin Fryderyka Chopina, w tym roku będzie to najbliższa niedziela – 24 lutego. Przy fortepianie zasiądzie Karolina Nadolska, a towarzyszyć jej będzie Małgorzata Kożuchowska. Tradycyjnie po koncercie odbędzie się wystawa. Tym razem zapraszają na finisaż ekspozycji malarstwa dwóch młodych artystów.

Pałac w Sannikach sezon koncertowy zaczyna w okolicy urodzin Fryderyka Chopina, w tym roku będzie to najbliższa niedziela – 24 lutego. Przy fortepianie zasiądzie Karolina Nadolska, a towarzyszyć jej będzie Małgorzata Kożuchowska. Tradycyjnie po koncercie odbędzie się wystawa. Tym razem zapraszają na finisaż ekspozycji malarstwa dwóch młodych artystów.

Małgorzatę Kożuchowską widzowie znają z wielu ról na deskach teatrów, a także z ról w filmach i popularnych serialach telewizyjnych. W 1994 aktorka ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Po studiach rozpoczęła pracę w warszawskim Teatrze Dramatycznym, a od 2005 należy do zespołu aktorskiego Teatru Narodowego. Popularność przyniosły jej role filmowe i telewizyjne w takich produkcjach, jak: „Kiler”, „Kiler-ów 2-óch”, „M jak miłość”, „Zróbmy sobie wnuka”, „Rodzinka.pl”, ”Prawo Agaty”i „Druga szansa”. Zajmuje się także dubbingiem: podkładała głos, m.in. Glorii w serii filmów „Madagaskar”. Aktorka jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. przyznawanych przez publiczność. Dwukrotna laureatka Tele Kamery dla najlepszej aktorki, laureatka Złotej Kaczki dla najlepszej aktorki. Za rolę Ewy Szańskiej w filmie „Kiler” Juliusza Machulskiego została wyróżniona na 27. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” nagrodą Super Jantara za najlepszy debiut aktorski ostatniego dziesięciolecia. Otrzymała główną nagrodę za rolę Żony w przedstawieniu Teatru Telewizji „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Marcina Wrony na 16. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie.

Karolina Nadolska jest pianistką kontynuującą solistyczną i kameralną działalność koncertową, odnosząc jednocześnie sukcesy w pracy pedagogicznej, jako adiunkt warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina przyznał jej bowiem tytuł doktora sztuk muzycznych. Swoją osobowość artystyczną wykształciła pod kierunkiem Katarzyny Popowej-Zydroń, następnie w czasie studiów w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. W roku 2009 artystka uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Pianistka zdobyła wiele nagród w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych. W 2015 roku Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wydał płytę CD z chopinowskimi interpretacjami Karoliny Nadolskiej.

Po koncercie warto zostać trochę dłużej, aby obejrzeć prace młodych artystów, Bartosza Bębenisty i Rafała Wachowicza. Ten pierwszy pochodzi ze Słubic na Mazowszu. Uczęszczał do Liceum Plastycznego w Płocku o profilu reklama wizualna, gdzie rozwijał się pod okiem m.in. Zofii Samusik-Zaremby, Anny Macionek-Stańko oraz Anny Lewandowskiej. Następnie rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława
Strzemińskiego w Łodzi na kierunku wzornictwa wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz, które zwieńczył dyplomem licencjackim pod okiem promotor dr Anny Wrzesień. Bartosz Bębenista ukończył studia na Uniwersytecie Łódzkim o profilu Zarządzanie Marketing na wydziale Zarządzania. Aktualnie zajmuje się projektowaniem komunikacji wizualnej dla firm tworząc identyfikacje, key-visuale, projektuje opakowania, formy przestrzenne 3D przemysłowe i funkcjonalne, doradza w designie.

Drugi artysta - Rafał Wachowicz - pochodzi z Sannik. Jest absolwentem I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku i Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom uzyskał w 2017 roku. Uczestnik wielu wystaw grupowych takich jak: Forma idealna 2.02020.. (Płock, 2011 r.), Blizna na kobiecości (Łódź, 2015 r.), Interpretacja rzeczywistości (Łódź, 2017 r.), a także plenerów oraz warsztatów artystycznych
Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą skupiającą się głównie na projektowaniu graficznym oraz malarstwie cyfrowym.

Wystawę można oglądać do 26 lutego.

Zamieszczone fotografie - materiały prasowe nadesłane do redakcji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE