Reklama

Akcja „Zapal Światło Miłosierdzia”

Opublikowano:
Autor:

Akcja „Zapal Światło Miłosierdzia”  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii katedralnej w Płocku po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji „Zapal Światło Miłosierdzia”. Inicjatywa ma być wyrazem wdzięczności wiernych.

Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii katedralnej w Płocku po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji „Zapal Światło Miłosierdzia”. Inicjatywa ma być wyrazem wdzięczności wiernych.

Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii katedralnej w Płocku już po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji, która przewiduje 22 lutego, czyli w 87. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie Kowalskiej (co miało miejsce 22 lutego 1931 r.) - zapalić świece w oknach domów i mieszkań w godzinach 19.00-21.00.

Organizatorzy zachęcają także do tego, aby tego dnia Światło Miłosierdzia zapalić przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych jako wyraz łączności duchowej z miejscem objawień – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Ponadto proszą, aby w kościołach parafialnych wystawić tego dnia obraz Jezusa Miłosiernego.

Zapalone światło, zdaniem organizatorów, ma być wyrazem wdzięczności wobec Jezusa Chrystusa za wybór diecezji płockiej i Ojczyzny na miejsce objawień oraz za to, że dziś cały świat zna obraz Jezusa Miłosiernego z napisem „Jezu, ufam Tobie!”.  

 W tym dniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zostaną odprawione msze święte o godz. 6.30, 10.00, 12.00 i 15.30. O godzinie 15:00 – modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej msza święta i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o 21:00.

Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów główne uroczystości diecezjalne odbędą się w płockiej katedrze o godzinie 18:00. Eucharystii przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Mirosław Milewski. O godzinie 17.00 wierni zaproszeni sę do udziału w nabożeństwie Drogi Miłosierdzia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE