Reklama

Zwyciężył pomysł pracowni z Płocka [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zwyciężył pomysł pracowni z Płocka [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wizja płockie Pracowni Coco na urządzenie domu w modnych, betonowych szarościach wygrał w głosowaniu internautów w ósmej edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Zobaczcie zwycięski projekt.

Wizja płockie Pracowni Coco na urządzenie domu w modnych, betonowych szarościach wygrał w głosowaniu internautów w ósmej edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Zobaczcie zwycięski projekt.

Dobiega końca tegoroczna, ósma już edycja plebiscytu organizowanego przez Grupę wortali skierowanych do architektów  Sztuka Architektury plebiscytu Polska Architektura XXL, w której można było zgłaszać swoje prace z zakresu architektury, a także architektury wnętrz i krajobrazu.

Wprawdzie do ogłoszenia laureatów wyłonionych przez jury zostało jeszcze trochę czasu (ich nazwiska zostaną podane  gali w Warszawie 11 kwietnia), ale znane są już wyniki głosowania internautów w poszczególnych kategoriach, które trwało przez cały luty. Swoje typy wskazywało ponad 12,5 tys. internautów.

Teraz podano ich faworytów. Powody do radości ma płocka Pracownia Coco z jej założycielką Ewą Pokorską na czele - ich „Dom w szarościach” najbardziej spodobał się internautom i wygrał w kategorii „Wnętrza prywatne”. (inne kategorie to m.in. kubatury obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej, ogrody itd.). Jak czytamy w opisie projektu, zestawienie betonowych struktur wykończeniowych z ciepłem drewna, dodatkami i wykonanym ze szklanych materiałów oświetleniem tworzy minimalistyczną, ale przytulną i elegancką przestrzeń.

Co o samym projekcie myśli jego autorka? Czy trafia w jej osobisty styl czy to bardziej gust domowników „Domu w szarościach”?- W projektowaniu wnętrz nie ma mowy o moich preferencjach czy gustach, to tworzenie dla ludzi - mówi Ewa Pokorska w rozmowie z nami. - Czy jestem zadowolona z efektów pracy nad Domem w szarościach? Bardzo! A to dlatego, że jego domownicy są zadowoleni i ten dom stał się ich nowym miejscem na ziemi.

Architektka przyznaje, że zawód architekta wnętrz czasami przypomina wręcz pracę psychologa, który z pomocą wrodzonej empatii musi wczuć się w potrzeby domowników, odkryć ich przyzwyczajenia, a dodatkowo umiejętnie określić rodzaj wnętrza - każde ma przecież inną architekturę i inną funkcjonalność.

Teraz w Coco trzymają kciuki, by również konkursowe jury potwierdziło werdykt internautów i przyznało nagrodę płockiej pracowni.

Zobaczcie pomysł płockiej pracowni Coco:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE