Zwycięstwo siatkarzy z Płocka po dramatycznej pięciosetówce [ZDJĘCIA]

Zwycięstwo siatkarzy z Płocka po dramatycznej pięciosetówce [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
10
zdjęć

Wiadomości W 8. kolejce pierwszej ligi mazowieckiej siatkarze KPS Płock wygrali w popularnym Blaszaku z zespołem Orlęta Raszyn 3:2 (24:26, 25:19, 28:26, 18:25, 15:12).

Siatkarze KPS Płock są beniaminkiem pierwszej ligi mazowieckiej. W poprzednim sezonie KPS wygrał swoją grupę drugiej ligi mazowieckiej, doznał zaledwie jednej porażki. Natomiast w fazie play off pokonał SPS Konstancin Jeziorna, uległ zespołowi SPS Radmot Jedlińsk, a w decydującym barażu pokonał Herkules Sulejówek i awansował do pierwszej ligi mazowieckiej.

Na mecze płocczan przychodzi coraz więcej widzów. Ci, którzy dopingowali KPS podczas potyczki z Orlętami, doczekali się świetnego widowiska.

KPS mógł wygrać pierwszego seta, ale ostatecznie goście wygrali po zaciętej walce na przewagi 26:24. W drugiej partii podrażnieni gospodarze byli wyraźnie lepsi, wygrali do 19.

Trzecia partia ponownie była bardzo dramatyczna, ale ku radości widzów to KPS wyszedł z walki zwycięsko (28:26). Niestety w czwartym secie znacznie dokładniejsza była ekipa z Raszyna, na tablicy pojawił się wynik 2:2 w setach.

O wszystkich rozstrzygnął piąty set. W tie breaku nie było łatwo, ale ostatecznie cieszyli się gospodarze, którzy wygrali seta 15:12 i cały mecz 3:2.

Liderem w stawce 10 zespołów jest ProNutiva SKK Belsk Duży (22 punkty) przed Orlętami Raszyn (19), RAS 6 Szydłowiec (15), Radmotem Jedlińsk (14) oraz KPS Płock (13), którego sponsorem jest Orlen S.A.

W ostatnim meczu pierwszej rundy siatkarze z Płocka zmierzą się na wyjeździe z zespołem iProArt Huragan Stare Babice.

KPS Płock - UKS Orlęta Raszyn 3:2 (24:26, 25:19, 28:26, 18:25, 15:12)

Obejrzyjcie zdjęcia Wojciecha Kępczyńskiego z meczu z Orlętami.