Reklama

Zwrot zakupionego projektu domu? Tak to możliwe!

Opublikowano:
Autor:

Zwrot zakupionego projektu domu? Tak to możliwe! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktualnie projekty domów jednorodzinnych możemy kupować tak prosto jak ubrania czy książki w internecie.

Aktualnie projekty domów jednorodzinnych możemy kupować tak prosto jak ubrania czy książki w internecie.

Aktualnie projekty domów jednorodzinnych możemy kupować tak prosto jak ubrania czy książki w internecie. Do wyboru mamy szeroką gamę serwisów prowadzących ich sprzedaż, dlatego w parę kliknięć będziemy mogli stać się posiadaczem projektu naszego wymarzonego domu. Zdarza się jednak, że po jego otrzymaniu rozmyślam się lub znajdujemy inny, bardziej odpowiadający nam projekt. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

W poszukiwaniu idealnego projektu domu jednorodzinnego w internecie zawsze powinniśmy przejrzeć różne oferty na różnych stronach. Łącznie do dyspozycji mamy tysiące różnych projektów, które różnią się pomiędzy sobą metrażem, stylem, technologią wykonania, późniejszymi kosztami eksploatacji. W związku z tym zdarza się, że kupiony projekt domu, chociaż spełnia nasze oczekiwania, nie jest tak dobry, jak ten, który znaleźliśmy później. Zdarza się też, że rozmyślamy się, ponieważ nie odpowiadają nam w pełni jakieś elementy projektu. W takiej sytuacji pojawia się pytanie – czy możemy go zwrócić albo wymienić?

Zwrot projektu domu – kiedy możemy go wykonać?

Podobnie jak w przypadku innych zakupów w internacie, także przy projekcie domu jednorodzinnego mamy opcję dokonania zwrotu. Zgodne z przepisami prawa możemy zrobić to w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki. W tym czasie musimy poinformować sprzedającego, że odstępujemy od umowy, a potem odsyłamy projekt na nasz koszt pod wskazany adres.

Redaktorzy z Pracownia-projekty.dom.pl przypominają, że projekt domu możemy zwrócić tylko wtedy, gdy będzie on w takim stanie, w jakim go otrzymaliśmy. Wobec tego musimy oddać go bez uszkodzeń, naniesionych zmian, także wraz z bonusami, które otrzymaliśmy.

Zdarza się też, że niektóre firmy sprzedające gotowe projekty domów dają klientom dłuższy termin na zwrot – wynika to już z ich dobrej woli. Czasami możemy zwrócić projekt nawet do roku czasu! Sprawdźmy jednak, czy nie jest to związane z jakimiś dodatkowymi kosztami. Niektóre firmy żądają wtedy wpłaty wskazanej sumy.

Wymiana projektu na inny z oferty pracowni

Gdy obecnie posiadany projekt domu nam nie odpowiada, ale w ofercie tej samej pracowni wypatrzyliśmy tak, który jest dla nas bardziej atrakcyjny, możemy dokonać wymiany. W tym przypadku również obowiązujący jest termin 14 dni od dnia otrzymania projektu. Również niektóre pracownie dopuszczają wymianę po tym terminie na wcześniej opisanych zasadach.

Wymiana na projekt tańszy spowoduje, że otrzymamy zwrot różnicy pomiędzy dwoma projektami, z kolei wtedy, gdy będziemy chcieli wymienić na droższy, musimy dopłacić różnicę. Gdy projekty będą kosztować tyle samo, nic nie dopłacamy. Pamiętajmy jednak o tym, że samodzielnie pokrywamy wtedy koszty przesyłki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE