Reklama

Zwolnienia grupowe w Qumaku. Obejmą centrum usługowe w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Zwolnienia grupowe w Qumaku. Obejmą centrum usługowe w Płocku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Qumak poinformowała o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych w związku z decyzją o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Zwolnienia mogą objąć nie więcej niż 217 osób.

Spółka informatyczno-technologiczna Qumak poinformowała o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych w związku z decyzją o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Zwolnienia mogą objąć nie więcej niż 217 osób. Czy będą też w Płocku?

Wydano komunikat: - Zarząd spółki Qumak S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych w Qumak S.A. w trybie ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników w związku z decyzją o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki

Zarząd przekazał przedstawicielom pracowników informację o wszczęciu procedury zwolnień grupowych w spółce. Stosowna informacja w tej sprawie została również przekazana do właściwego Urzędu Pracy. Obecnie Spółka podejmuje kolejne kroki mające na celu ustalenie regulaminu zwolnień grupowych Qumak S.A. Rozwiązanie umów o pracę planowane jest w okresie od dnia 26 listopada 2018 roku i dotyczyć będzie grupy pracowników nie większej niż 217 osób.

W Płocku firma Qumak otworzyła w 2016 r. Centrum Usług BPO, aby zajmowało się outsourcingiem procesów IT dla klientów spółki. Ogłoszono wówczas zapotrzebowanie na 150-200 pracowników. Centrum mieści się w budynku przy ul. Padlewskiego. Skontaktowaliśmy się z Andrzejem Szczęką, specjalistą ds. marketingu. - Jeszcze w tym miesiącu - 29 listopada - odbędzie się walne zebranie, aby zdecydować, co dalej - mówi. - W przypadku Płocka raczej zagrożenia nie ma, ale z pewnością na początku grudnia będzie wiadomo już o wiele więcej.

[ZT]13061[/ZT]

Przypomnijmy, że Qumak S.A. utworzył w 2014 r. spółki zależne - spółkę Star ITS (z siedzibą w Gdańsku) – odpowiedzialną za zdobywanie i obsługę kontraktów z zakresu Inteligentnych Systemów Transportowych oraz spółkę Skylar  (z siedzibą w Warszawie) – działającą na rynku infrastruktury lotniczej. W 2015 roku powołana została trzecia spółka należąca do Grupy – MAE Multimedia Art & Education (także z siedzibą w Warszawie), oferująca usługi w obszarze technik ekspozycyjnych i multimedialnych dla podmiotów prywatnych i publicznych. Qumak ma swoją centralę w Warszawie. Poza płockim centrum usług, działają także oddziały w Krakowie i Gdańsku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE