Reklama

Zwołano nadzwyczajną sesję rady miasta. Chodzi o bulwary wiślane

Opublikowano:
Autor:

Zwołano nadzwyczajną sesję rady miasta. Chodzi o bulwary wiślane - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni mieli zebrać się ponownie w auli w Ratuszu dopiero pod koniec sierpnia, zostali jednak poproszeni o stawiennictwo już w najbliższy poniedziałek, 24 lipca o godz. 16.00.

Radni mieli zebrać się ponownie w auli w Ratuszu dopiero pod koniec sierpnia, zostali jednak poproszeni o stawiennictwo już w najbliższy poniedziałek, 24 lipca o godz. 16.00.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze. W tym przypadku radni zostaną poproszeni o wyrażenie zgody na zwiększenie środków finansowych na dwa zadania, jedno związane z rozliczeniem projektu „Płocka Platforma Teleinformatyczna e-Urząd” (1,3 mln zł), a także  na drugie, które ma związek z zagospodarowaniem płockiego nabrzeża. Tym razem chodzi o środki wynoszące 4,5 mln zł.

[ZT]15918[/ZT]

Nie tylko radnych wezwano do Ratusza, w środę o godz. 13.00 odbędzie się konferencja prasowa w sali sejmowej.

- Musimy zwołać nadzwyczajną sesję Rady Miasta, by móc zachować tempo zmian i zacząć tę inwestycję w najbliższych tygodniach – wyjaśnia Hubert Woźniak z zespołu prasowego Ratusza. - Konferencja poświęcona będzie propozycjom UMP zmian w budżecie miasta, które umożliwią realizację nowych bulwarów wiślanych.

Przypomnijmy, że ogłoszony przetarg nie zakończył się wyborem wykonawcy. Według Ratusza jedna z ofert nie spełniała wymogów formalnych, z kolei firma zwróciła się do Krajowej Izby Odwoławczej. Wszystko było w rękach izby - jeśli uzna rację firmy, umowa zostanie podpisana. Jeśli nie, brano pod uwagę podpisanie umowy z inną firmą, która złożyła drugą najlepszą ofertę (blisko 31,8 mln złotych). 

Już wówczas urzędnicy liczyli się z tym, że być może trzeba będzie zwrócić się do radnych o przesunięcie w budżecie dodatkowych 4 mln zł, aby rozpocząć pracę. 

[ZT]13902[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE