Reklama

Zuza Lewandowska na ekranach. Powstaje serial na motywach powieści

Opublikowano:
Autor:

Zuza Lewandowska na ekranach. Powstaje serial na motywach powieści - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pół rok - tyle przyszło nam czekać na kontynuację serii książek z papugą. Jednakże miłośnicy niekonwencjonalnej prawniczki zgodnie twierdzą że było warto!

Pół rok - tyle przyszło nam czekać na kontynuację serii książek z papugą. Jednakże miłośnicy niekonwencjonalnej prawniczki zgodnie twierdzą że było warto!

W Książnicy Płockiej odbyło się autorskie spotkanie z Jackiem Ostrowski - autorem serii książek o nieszablonowej, wybuchowej i nieco ekscentrycznej pani adwokat Zuzie Lewandowskiej, która z zamiłowaniem bierze sprawy, od których przeciętni mecenasi stronią, bo już z daleka pachną falą problemów.

Akcja książki toczy się w latach 70. w Płocku. Komuna powoli chyli się ku upadkowi, ale wciąż panuje korupcja i łapówkarstwo.  Autor  bardzo dobrze oddaje klimat tych lat i nawet czytelnik młody, nieznający realiów PRL-u, jest w stanie przenieść się w czasie i poczuć niczym mieszkaniec Płocka tychże lat.

Tym razem, Zuza bierze w obronę Janka Paprockiego, który cudem przeżył katastrofę budowlaną, jednak ma amnezję, a jedyną rzeczą jaką pamięta to... morderstwo. Morderstwo, które popełnił on. Wskazuje miejsce ukrycia zwłok i broni, a detektyw Mariański, nienawidzący mecenas Lewandowskiej, wkracza do akcji. Sytuacja zaczyna się jeszcze bardziej komplikować, gdy się okazuje że w sprawę zaczynają się mieszać wpływowe osoby oraz ludzie z półświatka. Pytań przybywa, a przebywający w zakładzie psychiatrycznym Paprocki nie pomaga swoimi chaotycznymi zeznaniami.

Autor w „ Świrusie” nawiązuje również do innej swojej książki, a mianowicie „Ostatniej wizyty”, która jest dla niego bardzo ważna przez wzgląd iż osobiście znał doktor Kamińską. Dla wielu płocczan ta historia jest niezmiernie istotna i do tej pory budzi wielkie zainteresowanie. Czy Zuza znajdzie odpowiedzi na nurtujące ja pytania? Czy rozwikła zagadkę? Jaki będzie finał? Jakie znaczenia ma zniknięcie lubianej przez wszystkich lekarki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie odpowiedź w „Świrusie”.

Jacek Ostrowski miał również świetną nowinę dla fanów Zuzy. Czytelnicy od jakiegoś czasu dopytują się o ekranizację tej bestselerowej powieści i dzisiaj autor ujawnił rąbka tajemnicy. Seria doczeka się serialu na motywach powieści.

- W tej chwili powstaje serial. Akcja będzie kręcona częściowo w Płocku, jednak jest to serial historyczny, więc nie każde pomieszczenie czy krajobraz można zaadaptować na potrzeby ekranizacji. Dlatego też część scen kręcona będzie w innych miastach, a nawet poza granicami Polski – mówi Jacek Ostrowski.

To nie był koniec dobrych wieści. W przyszłym roku możemy spodziewać się dalszego ciągu przygód pani mecenas. Ponadto autor wraz z Duce Mazovie zaprasza w niedzielę o godzinie 16:00 na spacer śladami Zuzy Lewandowskiej. Fani ruszą ze Starego Rynku w sentymentalną podróż po Płocku lat 70.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE