Reklama

ZUS ogłosił nabór na praktyki. Już szukają chętnych

Opublikowano:
Autor:

ZUS ogłosił nabór na praktyki. Już szukają chętnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił nabór na praktyki studenckie. Od razu uprzedzamy, są bezpłatne, o płatne praktyki mogą starać się natomiast studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił nabór na praktyki studenckie. Od razu uprzedzamy, są bezpłatne, o płatne praktyki mogą starać się natomiast studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

- Ze swojej strony zapewniamy możliwość zbudowania unikalnych na rynku pracy kompetencji w zakresie ubezpieczeń społecznych, a dodatkowo zdobycie doświadczenia w pracy w administracji publicznej – zachęca prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - Zważywszy na fakt, że dziś administracja publiczna przechodzi ciągły proces profesjonalizacji i elektronizacji swoich usług, praca tu jest dużym wyzwaniem. Liczę, że duże grono studentów, którzy podejmą u nas praktyki, w przyszłości zechce podjąć pełnoetatowe zatrudnienie.

Aby starać się o odbycie praktyk należy wypełnić formularz aplikacyjny (dostępny na stronie www.zus.pl) i złożyć go w wybranej placówce Zakładu. Warto również śledzić aktualne ogłoszenia o praktykach studenckich w jednostkach ZUS.

To jednak nie wszystko, jest także możliwość praktyk płatnych za sprawą wdrożenia „Programu praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych”, dzięki któremu ZUS może przyjąć na płatne półroczne praktyki nawet 1 400 studentów z Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Podpisano w tej sprawie list intencyjny. Dzięki porozumieniu w płockim oddziale może pojawić się do 25 praktykantów z PWSZ. Pierwszych Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmie już we wrześniu tego roku, a cały projekt potrwa do stycznia 2019 r. Rekrutacją praktykantów zajmą się uczelnie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

- Będą oni poszerzać wiedzę i umiejętności poprzez wykonywanie zadań pracownika ZUS. Nauczą się pracować w dużych zespołach, poznają naszą instytucję od środka – informuje Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS. - Liczymy, że przygotowana oferta przekona ich do odbycia praktyk w ZUS.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE