Reklama

Zrobią zakupy za kilka milionów złotych. Zyska płocki szpital i przychodnia

Opublikowano:
Autor:

Zrobią zakupy za kilka milionów złotych. Zyska płocki szpital i przychodnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakupy będą możliwe dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej. Dzięki temu doposażą Szpital św. Trójcy, zyska także przychodnia przy ul. Miodowej.

Zakupy będą możliwe dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej. Dzięki temu doposażą Szpital św. Trójcy, zyska także przychodnia przy ul. Miodowej.

Na doposażenie Szpitala św. Trójcy, który prowadzi Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej, udało się zdobyć 3,3 mln zł. Jak poinformował płocki Ratusz, za pozyskane pieniądze zostanie kupiony sprzęt dla ortopedii: nowoczesne aparaty do USG, stacje do przeglądania zdjęć rentgenowskich, elementy wyposażenia sali operacyjnej: stół zabiegowy, lampy, sprzęt do znieczulenia oraz urządzenia do rehabilitacji, które wspomogą ortopedów w ich pracy. Wzbogaci się również przychodnia przy ul. Miodowej, zyska urządzenia do USG i RTG oraz całkowicie nowe wyposażenie poradni okulistycznej.

- Łącznie na zakupy wydamy 4,2 mln zł, z czego 80% będzie pochodzić z unijnych funduszy.

To nie wszystko. Podpisano już umowę na dofinansowanie wdrożenia nowego systemu informatycznego. Będzie kosztował ok. 3 milionów złotych, a większość tej kwoty - 2,5 milina złotych – są to środki pozyskane z UE. Nowy system powinien zacząć działać w grudniu tego roku.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE