Reklama

Zrobią teledysk. Zapraszają do współpracy

Opublikowano:
Autor:

Zrobią teledysk. Zapraszają do współpracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedne warsztaty w ramach tegorocznych Rockowych Ogródków już dobiegły końca, teraz trwa kompletowanie chętnych na kolejne z realizacji dźwięku i produkcji teledysków. Michał Kublik zachęca do przyjścia. Może złapie się bakcyla na przyszłość. Trzeba będzie się także sprężać, aby klip pokazać jeszcze w trakcie festiwalu.

Jedne warsztaty w ramach tegorocznych Rockowych Ogródków już dobiegły końca, teraz trwa kompletowanie chętnych na kolejne z realizacji dźwięku i produkcji teledysków. Michał Kublik zachęca do przyjścia. Może złapie się bakcyla na przyszłość. Trzeba będzie się także sprężać, aby klip pokazać jeszcze w trakcie festiwalu.

Już niedługo grono kilkunastu osób zostanie podzielone na dwie 15 osobowe grupy zgodnie z tym, co im w duszach gra. Pierwsza zajmie się kwestią udźwiękowienia, druga weźmie ołówki i kartki, aby przygotować tzw. storyboard, czyli scenorys prezentujący teledysk ujęcie po ujęciu. Tak to widzi Michał Kublik, organizator warsztatów z realizacji dźwięku i produkcji teledysków, które pełną parą ruszą 17 sierpnia w Rock 69 przy pl. Narutowicza 2.

Nie ma co się obawiać, nowicjusze również mogą przyjść i przynajmniej posłuchać wykładowców. – Zapraszamy także tych, którzy nie są obeznani z tematem – mówi Kublik, który podtrzymuje inicjatywę z letnimi warsztatami już od kilku lat. Oferta wciąż się poszerza. Do Rocka na warsztaty mogą więc zawitać poszukujący inspiracji na przyszłość, jak i zgłębiający dźwiękowe oraz operatorskie zagadnienia, chociaż ci pierwsi muszą przygotować się na pracę na przyspieszonych obrotach. Warsztaty potrwają zaledwie sześć dni. Będą naszpikowane zajęciami w różnych godzinach i zakończy je premiera teledysku kapeli The Old Crone.

Michał Kublik nie pierwszy raz wychodzi z taką inicjatywą. Tym razem zaproponował dwóm płockim zespołom możliwość zrobienia teledysku w ramach zajęć. Jedna z nich okazała się chętna. A dodajmy, że w ubiegłych latach wykonano już jeden do piosenki „Cmentarze marzeń” Klubu Zdesperowanych Romantyków. Na tym najbardziej rozpoznawalnym z rockowych dźwięków dziedzińcu przy Narutowicza premierę miał również klip do jednego z kawałków z ostatniej płyty gitarzysty Krzysztofa Misiaka. Teraz czas na teledysk dla The Old Crone. – Właśnie tworzą nowy materiał – uzupełnia Kublik. Teledysk stanie się promocyjnym dodatkiem z premierą wstępnie zaplanowaną na 22 sierpnia. A czy przed lub po koncercie Obywateli Republiki, ostatniego z zespołów konkursowych, to już okaże się później. Doszlifowanie materiału, zanim ten zostanie upubliczniony w sieci, odbędzie się po opadnięciu warsztatowej gorączki.

Zgodnie z planem warsztaty mają odbywać się od poniedziałku do soboty w dwóch grupach. W obu przypadkach pierwsze dwa dni zostaną spożytkowane przeważnie na teorię. W tajniki dotyczące realizacji dźwięku, z naciskiem na dynamikę w nagraniu, wprowadzi uczestników Andrzej Karp. Zaplanowano szkolenie na stołach mikserskich Midas z udziałem Antoniego Paluszkiewicza. O sposobie na przetrwanie za konsoletą opowie Przemysław Waszkiewicz. A do tego garść informacji do rozpowszechnienia na temat monitorów Sveda i i systemów La Acoustic. Co do części poświęconej produkcji teledysków, tu pole do popisu oddano czterem panom. Pierwszy z nich lubi podróżować. Błażej Pyrka jest operatorem filmów dokumentalnych wyemitowanych w TVP 1, TVP Historia, Planete+, ostatnio zajmuje się realizacją filmów podwodnych. Kolejnym prelegentem został Kamil Braz Ziółkowski, natomiast o pracy z programem After Effects opowie Mateusz Krzesimir Koziorowski. Również i Michał Kublik poprowadzi zajęcia z zakresu Adobe Premiere.

– Zaczniemy od wprowadzenia, później naszkicujemy obrazkowo i rozpiszemy utwór pod konkretne plany zdjęciowe, naturalnie kiedy już będziemy mieli gotową koncepcję na całość – opowiada swój pomysł na przebieg warsztatów właściciel pubu przy Narutowicza.  Na kartce umieszcza się kadry filmowe, zaznacza na niej strzałkami ruch kamery, czasem umieszcza krótkie komentarze. Zdjęcia odbędą się trzeciego i czwartego dnia, tak, aby w piątek i w sobotę pozostał wolny czas na montaż i ewentualne dokrętki.

Warsztaty w Rock’69 są bezpłatne dla płocczan. Nadal można się zgłaszać. Wystarczy skorzystać z maila: , zadzwonić pod numer: 510 198 291 lub skontaktować się poprzez Facebooka (zakładka: Warsztaty Realizacji Dźwięku i Produkcji Teledysków). Jeszcze raz przypominamy, początek 17 sierpnia o godzinie 10.00.

Czytaj też:

Zobaczcie zdjęcia Rafaela Dominika z koncertu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE