Reklama

Reklama

Zostań młodym ultrasem. 60 lub 108 km z nagrodami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: RYKOwisko

Zostań młodym ultrasem. 60 lub 108 km z nagrodami - Zdjęcie główne

foto RYKOwisko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To propozycja dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. 60 lub 108 km można przebiec lub przespacerować. Co ważne, wcale nie jednorazowo, lecz już od 10 kwietnia do końca maja.

Reklama

"Zostań ultrasem" to projekt skierowany do uczniów ze szkół podstawowych z Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Ma na celu aktywizację w czasach pandemii i nauczania zdalnego. 

- Oba te czynniki spowodowały znaczne ograniczenie aktywności fizycznej wśród uczniów, co może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak otyłość czy wady kręgosłupa - podkreśla Rafał Podolewski z SP nr 3.

Organizatorami akcji są SP z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Płocku, Fundacja Ultra Pazur oraz Fundacja Rykowisko.

- Chcemy zachęcić dzieci do aktywnego stylu życia oraz oderwać je od komputerów. Każda aktywność na świeżym powietrzu będzie możliwością relaksu fizycznego i psychicznego. Pozwoli na poprawę stanu zdrowia oraz wyrobienie nawyków prozdrowotnych - podkreślają organizatorzy.

Do udziału w programie wystarczą chęci i darmowa aplikacja monitorująca aktywność fizyczną, krokomierz lub zegarek liczący kroki. Termin realizacj to 10 kwietnia - 31 maja br.

Na czym polega zabawa? Zadaniem ucznia jest pokonanie w sumie dystansu jednego z dwóch biegów ultramaratońskich: Ultrapazur Spring Edition (6o km dla uczniów klas 4-6) lub Rykowiska Rogacz (108 km dla uczniów klas 7-8). Można to zrobić w dowolnej liczbie odcinków, biegiem lub spacerem.

Należy to zapisać za pomocą dowolnej aplikacji mierzącej kroki lub pokonany dystans. Jako dowód realizacji przesyłają na adres e-mail zrzut ekranu lub zdjęcie ukazujące pokonany dystans (w przypadku aplikacji takich jak np. strava, MapMyRun, runtastic, sports tracker, GPS Sports Tracker itp.) lub liczby kroków (z aplikacji krokomierz itp.). Możźna wykorzystać zegarek sportowy, smartwatcha lub opaskę.

Pokonany dystans jest sumowany i w przypadku kroków przeliczany na kilometry. 

Pierwszych sześć dziewcząt i chłopców z każdej kategorii otrzyma nagrody rzeczowe od Fundacji Ultra Pazur i Fundacji Rykowisko. Wśród wszystkich, którzy pokonają trasę, zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia: zostanultrasem@gmail.com. Konieczne są dane dziecka, zgoda opiekunów itd. Do projektu można zgłosić się do końca kwietnia.

Wszelkich informacji udziela Rafał Podolewski, mail: zostanultrasem@gmail.com. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy