Reklama

Zostało tylko kilka dni, a projektów złożono bardzo mało

Opublikowano:
Autor:

Zostało tylko kilka dni, a projektów złożono bardzo mało - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Został już tylko niecały tydzień na zgłaszanie projektów w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Jak na razie zainteresowanie jest niewielkie.

Został już tylko niecały tydzień na zgłaszanie projektów w ramach kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Jak na razie zainteresowanie jest niewielkie.

Termin składania projektów w tej edycji budżetu obywatelskiego upłynie 15 sierpnia. Przypominamy, że można zgłaszać projekty, z którymi ich pomysłodawcom nie powiodło się przy poprzednich edycjach. W Ratuszu dowiedzieliśmy się, że częściowo skorzystano z tej możliwości. Tyle że projektów złożono zaledwie jedenaście! W zespole medialnym Ratusza informują:

- Zgłoszone pomysły dotyczą infrastruktury i sportu – odpowiada nam Małgorzata Palusińska.

Do podziału jest pięć milionów złotych. W piątej edycji zwycięskie projekty w obu kategoriach, ogólnomiejskiej (dwa miliony złotych) i osiedlowej (do trzech milionów złotych), mamy poznać 16 października. Projekty mogą zgłaszać wszyscy płocczanie, którzy ukończyli 16 lat, a także grupy mieszkańców (muszą być zameldowani), rady osiedlowe, organizacje pozarządowe. W przypadku projektów ogólnomiejskich swój może zgłosić również prezydent Płocka. Należy pamiętać, że przy zgłaszaniu projektu dla całego miasta trzeba wypełnić formularz i dostarczyć listę z podpisami 30 płocczan, jeśli zaś chodzi o projekt osiedlowy – wówczas wystarczy 15 podpisów od osób z zameldowaniem na terenie danego osiedla.

Jak składamy projekt? Mamy trzy możliwości do wyboru: złożyć go przez Internet (zakładamy konto na stronie www.mojemiasto.plock.eu i wypełniamy formularz, dołączamy listę poparcia), wszystkie niezbędne dokumenty wkładamy do urny w Biurach Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka bądź wysyłamy pocztą z dopiskiem „Budżet Obywatelski Płocka”. Kolejny etap polega na weryfikacji formalno-prawnej wniosku, m.in. pod względem kompletności danych, zgodności z planami zagospodarowania przestrzennego, poprawności oszacowania kosztów realizacji czy też Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta do 2022 roku. O tym, czy konkretny projekt przeszedł ją z pozytywnym skutkiem, dowiemy się 6 września. Jedenaście dni później, począwszy od 17 września zaczynamy głosowanie, które potrwa do 2 października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE