Reklama

Zobaczcie, jak teraz prezentuje się kamienica przy ul. Sienkiewicza [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zobaczcie, jak teraz prezentuje się kamienica przy ul. Sienkiewicza [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS zakończył rewitalizację kamienicy przy Sienkiewicza 38, która odzyskała dawny blask. Odtworzono detale elewacyjne, odrestaurowano zabytkowe attyki, balustrady, posadzki na klatkach schodowych, a nawet fragment, odkrytych podczas remontu, polichromii ściennych.

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej - TBS zakończył rewitalizację kamienicy przy Sienkiewicza 38, która odzyskała dawny blask. Odtworzono detale elewacyjne, odrestaurowano zabytkowe attyki, balustrady, posadzki na klatkach schodowych, a nawet fragment, odkrytych podczas remontu, polichromii ściennych.

Kamienica została zaprojektowana w roku 1870 przez wojewódzkiego architekta Górskiego. Pierwszy wpis do ksiąg wieczystych pochodzi z roku 1895, kiedy właścicielami byli Eugenia i Wacław Przybyłowicz. W 1902 r. obiekt kupił Salomon Bromberger. Na skutek niespłaconych pożyczek w 1936 r. własność przeszła w ręce Kalerii z Ustiszowych Forbertowej i jej corki Natalji, a w roku 1959 przejął ją Skarb Państwa.

Ulica Sienkiewicza w chwili powstawania budynku nosiła nazwę Sądowo-Więziennej, później Więziennej, a w okresie II wojny światowej Herman Goering Strasse.

W roku 2010 budynek został wyłączony z użytkowania przez PINB, z kolei w 2019 r. zakończono przebudowę kamienicy zleconą przez MZGM-TBS firmie Wixbud. Zamieszkają w niej lokatorzy przydzieleni w ramach miejskiego programu "Mieszkania na start".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE