Reklama

Zobaczcie, jak się zmienił szpitalny oddział [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zobaczcie, jak się zmienił szpitalny oddział [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szpitalu św. Trójcy zmiany na miarę XXI wieku. Sale z łazienkami i telewizorami, nowoczesne łóżka, jasna kolorystyka i oświetlenie zamontowane wzdłuż korytarza. Już za kilka dni w tych warunkach na oddziale chorób wewnętrznych będą leczeni pacjenci.

W Szpitalu św. Trójcy zmiany na miarę XXI wieku. Sale z łazienkami i telewizorami, nowoczesne łóżka, jasna kolorystyka i oświetlenie zamontowane wzdłuż korytarza. Już za kilka dni w tych warunkach na oddziale chorób wewnętrznych będą leczeni pacjenci.

7 mln zł – tyle kosztowało cale przedsięwzięcie związane z modernizacją odcinka oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu św. Trójcy. Roboty budowlane pochłonęły 6 mln zł, kolejny milion to wydatki na niezbędny sprzęt (w pracowni endoskopowej już od roku pracuje nowoczesny sprzęt do wykonywania kolonoskopii i gastroskopii), wyposażenie medyczne i meble.

Aby oddział mógł funkcjonować, modernizację podzielono na etapy. Najpierw postanowiono wyremontować odcinek A, aby w tym samym czasie pacjenci nadal mogli korzystać z leczenia w odcinku B oddziału wewnętrznego. Pierwszy etap modernizacji rozpoczął się na początku lipca. Widać już efekty. Wszędzie pachnie nowością. Odnowiono sale chorych, łazienki, gabinety i pokoje personelu medycznego. Na całym oddziale rozprowadzona został instalacja gazów medycznych, wymienione zostały instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, grzewcza, przeciwpożarowa. Z pewnością pacjenci docenią nowoczesne łóżka, w tym takie dedykowane dla pacjentów z niewydolnością krążenia, głównie komorową.

– Wszystkie łóżka są elektryczne, wyposażone w przycisk CPR służący do szybkiego ułożenia łóżka w pozycji horyzontalnej, co ma duże znaczenie w przypadku prowadzenia akcji resuscytacyjnej – informowała pielęgniarka oddziałowa, Bożena Gościniecka.

Dodatkowo są wyposażone w wagę. Łóżkiem można również sterować, naciskając stopą na panel z przyciskami i ustawiając je czy to w pozycji horyzontalnej, czy wyżej unosząc wezgłowie. Jest duża łazienka dostosowana dla osób niepełnosprawnych. W łazienkach można zobaczyć czerwone sznurki. Pociągnięcie za końcówkę jest równoznaczne z prośbą o pomoc.

Pierwsi pacjenci skorzystają z odnowionego oddziału na początku przyszłego tygodnia. Do wykonania pozostały jeszcze prace na parterze budynku, w piwnicy oraz na odcinku B. Kolejny etap to dokończenie prac w budynku K, a następnie (na przełomie roku) rozpoczęcie prac na odcinku B oddziału.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE