Reklama

Zobaczcie, jak rzeka tętni życiem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zobaczcie, jak rzeka tętni życiem [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nad Wisłą trwa pierwszy w Płocku Dzień Wisły - święta mającego ożywić nabrzeże wiślane i na nowo zwrócić miasto w stronę królowej polskich rzek. Atrakcji jest co niemiara, warto przespacerować się na bulwary.

Nad Wisłą trwa pierwszy w Płocku Dzień Wisły - święta mającego ożywić nabrzeże wiślane i na nowo zwrócić miasto w stronę królowej polskich rzek. Atrakcji jest co niemiara, warto przespacerować się na bulwary.

Pierwotnie planowano, że organizowany po raz pierwszy Dzień Wisły odbędzie się razem z Jarmarkiem Tumskim. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, ale szyki pomieszała nadciągająca do Płocka fala wezbraniowa na Wiśle i z powodu zagrożenia powodziowego całą imprezę trzeba było przesunąć. Wyszło jej to chyba na dobre - święto rzeki, wodniaków, żeglugi jest w centrum zainteresowania.

Impreza już trwa, zakończy się ok. 20.00.  Płocczanie  pobiegli już w - organizowanym również po raz pierwszy - biegu „Znad wiślanej wody płocki bieg pod schody”, znad rzeki niosły się dźwięki orkiestry dętej i oficjalnych przemówień organizatorów oraz osób wspierających Dzień Wisły, m.in. szefa Towarzystw Przyjaciół Płocka, Pawła Śliwińskiego, prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego Pawła Mieszkowicza czy posła Piotra Zgorzelskiego. Ważną częścią programu jest też nadanie płockim bulwarom nazwy Nabrzeże Stanisława Górnickiego.

To, rzecz jasna, nie wszystko - przez cały dzień nad rzeką będą trwały gry i zabawy, oczywiście  marynarskie, m.in. wielobój marynarski (rzut kołem ratunkowym, rzut rzutką, bieg z odbijaczem) czy przeciąganie liny.  Nie zabraknie też atrakcji mniej "wiślanych" jak występy Dzieci Płocka, zespołów SDK czy Old Country, wystawy i pokazy m.in. sprzętu ratownictwa wodnego. Nie tylko nabrzeże ma tętnić życiem, ale i sama rzeka - na wodzie zacumowały jednostki z Yacht Klubu Prestige, a do 15.00 odbywają się regaty żeglarskie.

Ciekawym punktem dla  tych, którzy kochają wszystko, co z wodą związane, może być  też pokaz manewrowania holownika-pchacza, pokaz akcji gaszenia jednostki pływającej, zejście do wody zespołu nurków, skok z łodzi ewakuacyjnej, prowadzenie poszukiwań czy np, wydobycie zatopionego przedmiotu.

Wieczorem znad rzeki popłyną szanty podczas specjalnego koncertu, a na koniec zaplanowano wielką paradę jednostek pływających.

Jednym słowem: Każdy, kto przyjdzie dziś nad rzekę o dowolnej porze, zobaczy, jak Wisła i nabrzeże tętnią życiem!

Szczegółowy nadwiślański rozkład jazdy zobacz w naszym

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Więcej zdjęć wkrótce


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE