Reklama

Zobacz, kto wygrał w plebiscycie Tygodnika!

Opublikowano:
Autor:

Zobacz, kto wygrał w plebiscycie Tygodnika! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie obyło się bez niespodzianek w siódmej edycji organizowanego przez Tygodnik Płocki plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”. Największą była wygrana Małgorzaty Gąsowskiej w kategorii sport, ale zaskoczone miny mieli także inicjatorzy budowy Muzeum Żydów Mazowieckich.

Nie obyło się bez niespodzianek w siódmej edycji organizowanego przez Tygodnik Płocki plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”. Największą była wygrana Małgorzaty Gąsowskiej w kategorii sport, ale zaskoczone miny mieli także inicjatorzy budowy Muzeum Żydów Mazowieckich.

Plebiscyt organizowany jest od kilku lat w czterech kategoriach: „Gospodarka”, „Kultura i rozrywka”, „Sport” oraz „W regionie”. W każdej z nich zgłoszonych zostało po 10 propozycji. Czytelnicy Tygodnika Płockiego mogli głosować na nie przy pomocy sms-ów lub na kuponach.

– Organizując nasz plebiscyt, chcemy udowadniać, że media nie żywią się wyłącznie tanią sensacją – wyjaśniał Tomasz Szatkowski, redaktor Tygodnika Płockiego. – Dlatego pokazujemy te inicjatywy, wydarzenia, osiągnięcia, które są szczególnie godne zauważenia.

Nowa hala warsztatowa przy Zespole Szkół Budowlanych nr 1 została oceniona najwyżej w kategorii gospodarka. Odbierający nagrodę dyrektor Bogusław Sukiennik podkreślał, że warsztaty przy jego szkole powstać mogły dzięki zmianie podejścia władz miasta do kształcenia zawodowego. Podziękował też prezydentowi za przekonanie radnych, by wpisać tę inwestycję do budżetu.

Sporym zaskoczeniem, również dla zwycięzców, okazało się pierwsze miejsce w kategorii kultura i rozrywka. Przypadło ono bowiem otwartemu w ubiegłym roku Muzeum Żydów Mazowieckich. Nagrodę odebrali wspólnie Jerzy Janiak, prezes Stowarzyszenia Synagoga Płocka, prezydent Andrzej Nowakowski oraz marszałek Mazowsza Adam Struzik. – To przedsięwzięcie zupełnie unikatowe w skali całego kraju – mówił Andrzej Nowakowski. – Muzeum powstało dzięki grupie społeczników skupionych wokół Stowarzyszenia Synagoga Płocka. Również dzięki nim miejsce, które jeszcze niedawno było zaniedbane, teraz stało się jedną z wizytówek naszego miasta.

Małgorzata Gąsowska, która okazała się najlepsza w kategorii sport, podczas ósmej edycji World Masters Games w Turynie w konkurencjach lekkoatletycznych sięgnęła po kilka medali w kategorii wiekowej 35-39. Co ciekawe, laureatka plebiscytu jest sportowcem-amatorem, zresztą jedynym wśród nominowanych. Na co dzień pracuje jako lekarz-neurolog.

Modernizację przychodni specjalistycznej i remont części fizjoterapeutycznej oddziału rehabilitacyjnego szpitala w Sierpcu oceniono najwyżej w kategorii „z regionu”.

Po raz drugi partnerem plebiscytu było Międzynarodowe Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL. Tym razem swoje za stosowanie zrównoważonego rozwoju w praktyce CIFAL wyróżnił remont al. Jana Pawła II i ul. Czwartaków wraz z przebudową skrzyżowań na Podolszycach Południe.

Podczas finałowej gali plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” redaktor naczelny Tygodnika Płockiego wyjawił, że już niebawem prowadzone przez niego pismo będzie można kupować nie tylko w wersji papierowej, lecz również w Internecie. Szczegółów na razie jednak nie chciał zdradzać.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock


Więcej zdjęć w naszej galerii:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE