Reklama

Zobacz, co można kupić na aukcji [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zobacz, co można kupić na aukcji [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli życzyć czegoś organizatorom akcji dla jeżdżącego na wózku Piotra Nowaka, to tylko pełnych puszek. I najlepiej niech nie brzęczą zbyt głośno, ale cicho szeleszczą od banknotów. Przez trzy dni dajemy z siebie wszystko, gramy, śpiewamy i licytujemy. Do dzieła!

Jeśli życzyć czegoś organizatorom akcji dla jeżdżącego na wózku Piotra Nowaka, to tylko pełnych puszek. I najlepiej niech nie brzęczą zbyt głośno, ale cicho szeleszczą od banknotów. Przez trzy dni dajemy z siebie wszystko, gramy, śpiewamy i licytujemy. Do dzieła!

Pisaliśmy już o akcji „Razem dla Piotrka” w galerii Wisła. Jeżdżącego na wózku Piotra Nowaka kojarzy niemal każdy w Płocku, spotkamy go na meczach, w centrum, na koncertach. Wraz ze swoim tatą bywa na tylu wydarzeniach w mieście, że aż trudno zliczyć. Chłopak to zawodowy model i łowca autografów. W domu zebrano już przeszło 30 albumów, na których pozuje z największymi gwiazdami muzyki, filmu czy sportu. W galerii Wisła już stoją fotografie z rodzinnej kolekcji. To pierwsza odsłona zbiórki funduszy na cztery turnusy rehabilitacyjne. Jeden kosztuje 5,5 tys. zł, łatwo więc policzyć, że celem będzie uzbieranie w zaledwie trzy dni kwoty 22 tys. zł.! Niestety przepisy są tak skonstruowane, że miasto nie może bezpośrednio pomóc, stąd wspólna akcja Stowarzyszenia Społecznego „Razem dla Płocka” i  Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie zapomnijmy także o wsparciu innych osób zmagających się z niepełnosprawnością, Wiktora Oniszk i kojarzonej z „Must be the music” Patrycji Malinowskiej.

- Dopóki nie uzbieramy całej potrzebnej kwoty, zamierzam zdzierać gardło – odgraża się pracujący w MOPS-ie, Jacek Strzeszewski. - Będziemy walczyć do końca. O każdą złotówkę.

W trakcie innej akcji, prezydent Andrzej Nowakowski prowadził aukcję fantów z takim zapałem, że gotowy był nawet zlicytować gołe manekiny. Upłynniał nawet wycieczki wakacyjne w biurze podróży po jednej z edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także i tym razem zaangażowano go w roli fachowca od sprzedaży. Jak mu pójdzie, zobaczymy już w najbliższą w niedzielę. Jednak już w piątek podpisze się na filiżance przeznaczonej na aukcję. - Jeśli ktoś ją sobie kupi, będzie mógł każdego dnia popijać sobie małą czarną z prezydentem Płocka – żartuje Strzeszewski. Filiżanki są gładkie, w przeciwieństwie do tych, które podpiszą piłkarze Wisły Płock przed sobotnim meczem. Te mają drużynowe logo. Ale to nie wszystko. - Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock z inicjatywy Adriana Krupy ufundowało biało-niebieską klubową koszulkę z autografami zawodników – cieszy się koordynator akcji.

Na aukcję trafią inne wyjątkowe przedmioty. Posłance Elżbiecie Gapińskiej udało się załatwić egzemplarz polskiej konstytucji z podpisem marszałek sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Również od niej na płocką licytację trafi wieczne pióro. Podłączyła się także wicemarszałek sejmu, Elżbieta Radziszewska, oferując zaparzarkę i pisząc podziękowanie do każdego, kto zechce zaangażować się w charytatywną akcję na rzecz Piotra Nowaka.  Już wiadomo, że znów przydadzą się manekiny. Znajdziemy na nich koszulki od Jutrzenki, pływaka Pawła Korzeniowskiego i lekkoatletki Moniki Pyrek. Ufundowano obrazy.

Akcja to również wolontariusze i łączenie sił ponad podziałami politycznymi. Nie zdziwmy się zatem, jeśli z puszką kwestarską spotkamy prezydenta, posłankę Gapińską, licznych miejskich radnych: Wiolettę Kulpę, Wojciecha Hetkowskiego (na aukcję przeznaczył autograf od Jerzego Dudka, ale już się odgraża, że zamierza o pamiątkę ostro powalczyć, wystawił też proporzec z autografami m.in. Mateusza Borka, Andrzeja Strejlaua), Tomasza Maliszewskiego, Iwonę Jóźwicką, Darię Domosławską czy Małgorzatę Struzik.

Scena będzie skąpana w czerwieni. Na niej pojawią się najpierw kanapy, na których zasiądą radni, posłanka Gapińska i prezydent Nowakowski. To szansa, aby zadać im kilka pytań. Część artystyczną rozpocznie w piątek od godziny 17.00 koncert Patrycji Malinowskiej, później zaplanowano podpisywanie filiżanek, z kolei w sobotę najmłodszą publiczność zabawi klaun Pajko, będą też pokazy sztuk walki i militariów. Prawie przez cały dzień coś się będzie działo. Zagra m. im. „Semi Stage” (godzina 14.00), Shadow, No Name z POKiS-u (od 15.30) i Klub Zdesperowanych Romantyków (wyjdą na scenę o 17.30). Niedziela to poza licytacją (od 16.30), także koncerty The Grandfather (między 11.00 a 13.00), The Acustic Whisper (od 14.00 i od 15.00), Patrycji Malinowskiej (14.30) i Rockers (15.30).

Przez najbliższe trzy dni jednoczymy się dla sprawy! Portal Płock jest patronem medialnym wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE