Reklama

Znów opóźnienie. Ulica wciąż zamknięta

Opublikowano:
Autor:

Znów opóźnienie. Ulica wciąż zamknięta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz trzeci wykonawca poprosił o przedłużenie terminu otwarcia dla ruchu ulicy Harcerskiej na osiedlu Borowiczki. Tym razem do 21 grudnia.

Już po raz trzeci wykonawca poprosił o przedłużenie terminu otwarcia dla ruchu ulicy Harcerskiej na osiedlu Borowiczki. Tym razem do 21 grudnia.

Już trzeci raz nie udało się dotrzymać zapowiedzianego terminu otwarcia zamkniętego dla ruchu odcinka Harcerskiej i wbrew planom, ulica nie zostanie otwarta jutro, 13 grudnia, ale dopiero 21 grudnia.

 - Zgodnie z informacjami od wykonawcy, wydłużenie terminu ma związek z koniecznością zabezpieczenia głębokich wykopów i budową kanalizacji w pasie drogowym i wykonaniem warstw nawierzchni asfaltowej - wyjaśnia Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

Z zapowiedzi wykonawcy wynika, że przed świętami uda się zakończyć  wszystkie prace bitumiczne, co umożliwi przejezdność ul. Harcerską na całej długości remontowanego odcinka. - Ułożenie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni zostanie wykonane w sprzyjających warunkach atmosferycznych - zastrzega Ratusz.

Do 21 grudnia autobusy nadal będą jeździły wyznaczonym objazdem, czyli ulicami Warmińską, Żuławską (w drodze powrotnej Podlaską) i Korczaka z ominięciem przystanku Młyńska.

Gdy zakończą się prace, które prowadzi firma Lipowski, na skrzyżowaniu Harcerskiej, Pocztowej i Korczaka  powstanie rondo, a na ul. Harcerskiej nowe chodniki, droga rowerowa i oświetlenie. Zgodnie z umową, prace powinny się zakończyć do 29 stycznia. Pochłoną blisko 3,6 mln zł.

Na zdjęciu nowo powstające rondo, fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE