Reklama

Znów kierowcy stracili prawo jazdy. Wszyscy z tego samego powodu

Opublikowano:
Autor:

Znów kierowcy stracili prawo jazdy. Wszyscy z tego samego powodu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych, co nie zmienia faktu, że niektórzy kierowcy nie będą tego okresu wspominać szczególnie dobrze. Zostali pozbawieni prawa jazdy.

Policjanci podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych, co nie zmienia faktu, że niektórzy kierowcy nie będą tego okresu wspominać szczególnie dobrze. Zostali pozbawieni prawa jazdy.

- W całej Polsce policjanci drogówki prowadzą wzmożone działania na drogach pod nazwą: „Bezpieczne Święta”, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Działania będą trwały do 6 stycznia 2019 roku - mówi rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek.

Podsumował także okres o 21 do 26 grudnia. Jedynym poważniejszym zdarzeniem było potrącenie pieszej na ul. Wyszogrodzkiej, do którego doszło w sobotę – 22 grudnia. W wyniku tego zdarzenia piesza doznała złamania stopy. W czasie przygotowań do świąt i samych świąt na drogach policjanci odnotowali 49 kolizji. Krzysztof Piasek z jednej strony chwali kierowców, z drugiej strony nadal upomina: - Fakt, że w tym gorącym okresie nie doszło do tragicznych zdarzeń drogowych dobrze świadczy o kierowcach poruszających się po drogach w Płocku i powiecie płockim. Niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, na jakie mogą narazić innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci w ramach wzmożonych działań prowadzą również kontrole stanu trzeźwości kierowców. Od początku działań funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 1161 badań kierowców na zawartość alkoholu, w wyniku których ujawnili 7 nietrzeźwych kierowców. Oczywiście ci kierowcy nie będą miło wspominać świąt, gdyż stracili swoje prawa jazdy, a ponadto grozi im odpowiedzialność karna z art. 178a Kodeksu Karnego, gdzie przewidziana jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Trwają wzmożone działania „Bezpieczne Święta”. Rzecznik zapewnia, że policjanci pozostaną czujni i będą bezwzględnie reagować na wszelkie wykroczenia, które są przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Zamierzają nadal prowadzić kontrole trzeźwości i eliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców. - Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby korzystając z drogi zachować szczególną ostrożność, rozwagę i stosować zasadę ograniczonego zaufania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE