Reklama

Zniknie budynek w centrum.Zamiast niego...

Opublikowano:
Autor:

Zniknie budynek w centrum.Zamiast niego... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już niedługo z Kolegialnej ma zniknąć zrujnowany niewysoki budynek vis a vis Urzędu Stanu Cywilnego. Prywatny inwestor chce tam postawić budynek mieszkalny i oficynę.

Już niedługo z Kolegialnej ma zniknąć zrujnowany niewysoki budynek vis a vis Urzędu Stanu Cywilnego. Prywatny inwestor chce tam postawić budynek mieszkalny i oficynę.

Chodzi o zniszczony parterowy budynek przy Kolegialnej 12. Kiedyś był on własnością miasta, potem został sprzedany prywatnemu inwestorowi. Nowy właściciel nieruchomości i działki - spółka Invest Bud, właśnie ogłosił plany na to miejsce.

Jak zapowiada Sylwia Tyburska, szefowa spółki, w miejscu wyłączonego z użytkowania budynku, który zostanie rozebrany, i na wewnętrznym dziedzińcu powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki.

Według wstępnych planów, na parterze tego od ulicy Kolegialnej będą się mieściły lokale usługowe, a na pierwszym i drugim piętrze - 10 mieszkań o powierzchni od 38 m2 do 78 m2. W głębi działki powstanie oficyna, również dwupiętrowa, w której będzie się mieściło dziewięć mieszkań. Tu metraż będzie prawdopodobnie nieco mniejszy - od 43 m2 do 61 m2, choć - jak zaznacza Sylwia Tyburska - w obu przypadkach ostatecznie wszystko będzie zależało od preferencji klientów. Na dziedzińcu powstaną również garaże, miejsca postojowe oraz plac zabaw.

Od frontu budynek ma być wkomponowany w istniejącą pierzeję. Istniejący tam dziś niewysoki budynek nie jest zabytkowy i nie figuruje w rejestrze zabytków, więc deweloper nie będzie związany koniecznością odtworzenia jego dawnego wyglądu, ale cała działka w ścisłym centrum miasta znajduje się w strefie objętej ochroną konserwatorską. A to oznacza, że konieczne będą uzgodnienia z konserwatorem zabytków co do wyglądu budynku od strony ulicy, m.in. w zakresie kolorystyki elewacji.

Kiedy ta - przyznajmy niegrzesząca urodą - część centrum zmieni się nie do poznania? Jak się dowiedzieliśmy, deweloper chciałby ruszyć z budową już na początku przyszłego roku, a zakończyć prace jeszcze przed 2018 r. Ponieważ na razie inwestycja jest w trakcie przygotowywania, nie rozpoczęła się jeszcze sprzedaż mieszkań - może je już jednak rezerwować.

Obecny wygląd budynku przy Kolegialnej 12 (fot. Portal Płock). Poniżej - wstępne wizualizacje przygotowane przez Invest Bud

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE