Reklama

Zniknęły pasy ze skrzyżowania. Czy to likwidacja przejścia?

Opublikowano:
Autor:

Zniknęły pasy ze skrzyżowania. Czy to likwidacja przejścia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pasów już nie ma od miesiąca, ale sygnalizatory wciąż stoją. Czy to wciąż przejście dla pieszych, czy już nie? - dopytują nasi czytelnicy. Wkrótce pojawią się w tym miejscu barierki.

Pasów już nie ma od miesiąca, ale sygnalizatory wciąż stoją. Czy to wciąż przejście dla pieszych, czy już nie? - dopytują nasi czytelnicy. Wkrótce pojawią się w tym miejscu barierki. 

Chodzi o miejsce tuż przy rogatkach w obrębie skrzyżowania ulic Kilińskiego i Kolegialnej. Pasów już nie zobaczymy również na skrzyżowaniu Misjonarskiej i Kolegialnej, ale tam nigdy nie było sygnalizatora. 

Mieszkańcy zdążyli przyzwyczaić się przez lata do obu przejść dla pieszych. Na tym u zbiegu Kolegialnej i Kilińskiego, od strony dawnej przychodni, zatrzymują się jak dawniej i czekają na zmianę świateł. Znak informujący o przejściu dla pieszych nadal stoi. Później przychodzi dezorientacja, czy właściwie można przejść na drugą stronę ulicy bez zarzutu złamania jakiegokolwiek przepisu ruchu drogowego  w sytuacji, kiedy usunięto pasy. Czy już tak zostanie? A może to likwidacja? Sytuacja zainteresowała naszych czytelników. Tuż obok znajduje się ogródek jordanowski, filia Książnicy Płockiej, także niedaleko, przy ul. 4 Pułku Strzelców Konnych mieści się popularny dyskont, w którym robią zakupy, a przy tym korzystają z przejścia dla pieszych.

Zapytaliśmy o sprawę w Ratuszu. Pasy zniknęły miesiąc temu i od tego czasu widać jedynie ślad po białych pasach.

- Oznakowanie poziomie faktycznie usunięto, ale miejsce należy wciąż traktować jako przejście dla pieszych – informuje Jacek Ambroziak, prezydencki pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego. - Najprawdopodobniej do końca sierpnia miejsce dawnych pasów przy skrzyżowaniu Kolegialnej z Kilińskiego zostanie odgrodzone barierkami.

Po pojawieniu się barierek znikną sygnalizatory dla pieszych. Nie będzie już można tamtędy przechodzić na drugą stronę ulicy. Zdaniem pełnomocnika akurat z tego przejścia korzysta niewiele osób, ponadto zmiana spowoduje poprawę przepustowości ulicy Kolegialnej. Dalej argumentuje, że pojedyncze osoby, które przechodzą przez to przejście w godzinach szczytu, potrafią spowodować spiętrzenia pojazdów przekraczające ulicę Gradowskiego.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE