Reklama

Zniknął budynek naprzeciw więzienia [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Zniknął budynek naprzeciw więzienia [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po zrujnowanym budynku vis a vis więzienia prawie nie ma już śladu. Właśnie dobiega końca rozbiórka starego domu i oficyny, niedługo ruszy budowa dwupiętrowego nowego budynku.

Po zrujnowanym budynku vis a vis więzienia prawie nie ma już śladu. Właśnie dobiega końca rozbiórka starego domu i oficyny, niedługo ruszy budowa dwupiętrowego nowego budynku.

Z niewielkiej działki naprzeciwko murów płockiego więzienia przy Sienkiewicza 25 znika właśnie frontowy budynek i przylegająca doń oficyna. Oba obiekty nie były specjalnie urodziwe, nie miały też specjalnej wartości dla zabytkowej tkanki miejskiej.  Jak już pisaliśmy, zamiast rudery Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego stawia w tym miejscu nowy dwukondygnacyjny budynek, w którym będzie się mieścić 15 mieszkań komunalnych o powierzchni od 28 do 56 m kw.

Rozbiórka ruszyła w poniedziałek, teraz teren budowy zamienił się w spore gruzowisko. Cegły zostaną skruszone kruszarką i następnie posłużą jako materiał budowlane. Również inne materiały z rozbiórki nie będą utylizowane, ale znajdą nowe zastosowanie.

Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów Zielonych „Budrox” z Gostynina, które zaproponowało cenę 2 mln zł i wygrało przetarg. Na zakończenie budowy wykonawca ma czas do czerwca przyszłego roku.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE