Reklama

Reklama

Znikną okropne słupy z prętami? Oby!

Opublikowano: 13 lipca 2016 21:05
Autor:

Znikną okropne słupy z prętami? Oby! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od lat w tym miejscu straszyły betonowe słupy z wystającymi prętami, a przejeżdżający obok zachodzili w głowę, dlaczego przez taki szmat czasu nikt nie dokończył budowy. Teraz wygląda na to, że coś się tam ruszyło.

Reklama

Od lat w tym miejscu straszyły betonowe słupy z wystającymi prętami, a przejeżdżający obok zachodzili w głowę, dlaczego przez taki szmat czasu nikt nie dokończył budowy. Teraz wygląda na to, że coś się tam ruszyło.

Mowa o niewielkim placu przed blokiem przy Armii Krajowej 78 na Podolszycach Północ. Od wielu, wielu lat przed wieżowcem rozpoczętej nigdy nieskończonej budowy parkingu. Na betonowym placyku od bardzo dawna straszy kilka pojedynczych słupów z wystającymi prętami i złożone jedna na drugiej betonowe płyty. Całość wygląda dość przygnębiająco i nawet mieszkańcom okolicznych bloków trudno było się przyzwyczaić do tego widoku.

Przez długie lata nic się tam nie działo, nic więc dziwnego, że gdy niedawno wokół placu pojawiło się ogrodzenie i drewniane pale, mieszkańcy zapłonęli ciekawością, co tam powstanie.

Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, działka należy do prywatnego właściciela, który uzyskał w urzędzie pozwolenie na rozbiórkę żelbetowych słupów oraz budowę budynku usługowego.

Wiadomo też, że inwestor  będzie chciał połączyć nowy budynek z parterem wieżowca, w którym mieści się niewykorzystana od lat przestrzeń handlowo-usługowa, więc pozwolenie na budowę obejmuje również przebudowę najniższej kondygnacji bloku. Przed wejściem do nowego budynku ma powstać również  parking.

Liczbę kondygnacji dość szczegółowo określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Z dokumentu wynika, że w tym miejscu można postawić budynek, który nie może liczyć mniej niż trzy kondygnacje i nie więcej niż pięć. Właściciel wybrał opcję minimum.  - Inwestor zdecydował się na trzykondygnacyjny budynek - poinformowało biuro prasowe Ratusza.

Od prywatnego właściciela będzie zależało, kiedy postawi budynek. Pozwolenie na budowę jest ważne trzy lata.

Fot. Portal Płock

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.