Reklama

Znęcali się nad najbliższymi. Posiedzą sobie za kratkami

Opublikowano:
Autor:

Znęcali się nad najbliższymi. Posiedzą sobie za kratkami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Sprawcy, zwykle pod wpływem alkoholu, wszczynali awantury domowe podczas których wyzywali, szarpali, bili i grozili. Sąd przychylił się do wniosków policji i prokuratury. Zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt - informują policjanci z komendy w Gostyninie. Dwóm mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Sprawcy, zwykle pod wpływem alkoholu, wszczynali awantury domowe podczas których wyzywali, szarpali, bili i grozili. Sąd przychylił się do wniosków policji i prokuratury. Zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt - informują policjanci z komendy w Gostyninie. Dwóm mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny gostynińskiej policji odebrał zgłoszenie o awanturze domowej w niedzielne popołudnie. Funkcjonariusze, którzy udali się do Sannik, ustalili, że przemoc wobec swoich rodziców stosuje 44-letni mężczyzna będący pod wpływem alkoholu. Groził przy tym pozbawieniem życia, dlatego mundurowi zatrzymali agresora i umieścili go za kratkami policyjnego aresztu.

Do kolejnego zdarzenia doszło we wtorek na terenie gminy Gostynin. Tym razem awanturujący się 44-letni mężczyzna, również pod pływem alkoholu, groził żonie i swojej matce. Trafił do policyjnego aresztu. - Skrupulatnie przeprowadzone przez policjantów czynności dowodowe umożliwiły przedstawienie obu mężczyznom zarzutu znęcania się nad najbliższymi. Obaj sprawcy przemocy domowej na wniosek policji i prokuratury zostali już tymczasowo aresztowani - relacjonują gostynińscy policjanci. - Kodeks Karny za przestępstwo fizycznego i psychicznego znęcania się przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują, aby reagować, szukać pomocy zawsze w sytuacji, kiedy ofiarą przemocy jest ktoś bliski. - Gdy sprawca przemocy wobec osób bliskich czuje się bezkarny, będzie dalej stosował przemoc, bez względu na składane obietnice - następnym razem może być znacznie gorzej! - uczulają funkcjonariusze. - Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody psychiczne, fizyczne lub materialne. Takie działanie jest przestępstwem ściganym przez prawo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE