Reklama

Znany polityk PiS doradcą zarządu w Orlenie

Opublikowano:
Autor:

Znany polityk PiS doradcą zarządu w Orlenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Maciej Łopiński, były poseł Prawa i Sprawiedliwości, został doradcą zarządu PKN Orlen.

Maciej Łopiński, były poseł Prawa i Sprawiedliwości, został doradcą zarządu PKN Orlen. 

To polityk od lat jednoznacznie kojarzony z partią Jarosława Kaczyńskiego. Łopiński dwukrotnie pełnił funkcję ministra w kancelarii prezydenta. W 2005 roku na to stanowisko powołał go Lech Kaczyński, zaś w 2015 roku - Andrzej Duda. W 2011 r. startował w wyborach parlamentarnych z list PiS i uzyskał mandat poselski w okręgu gdańskim.

Pod koniec 2016 roku Andrzej Duda odwołał go z pełnionej funkcji w swojej kancelarii, a 1 lutego 2017 Maciej Łopiński został prezesem rady nadzorczej Telewizji Polskiej. Jak się dowiedzieliśmy, jest także jednym z doradców zarządu giganta paliwowego.

W biurze prasowym Orlenu zapytaliśmy o zakres działalności osoby na takim stanowisku.

- Funkcja doradcy zarządu w PKN Orlen został stworzona w spółce niemal dwie dekady temu - wyjaśnia biuro prasowe koncernu. - Liczba tych stanowisk nie jest stała. Zależna jest od ilości oraz specyfikacji zadań, które są konieczne do realizacji. Podkreślmy, że funkcje te pełnione są w określonych przedziałach czasowych i w różnym okresie roku kalendarzowego 

Maciej Łopiński urodził się 19 sierpnia 1947 roku w Gdańsku. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, pracował jako dziennikarz w "Głosie Wybrzeża", tygodniku "Czas", publikował też w prasie emigracyjnej. W 1981 roku wystąpił z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej, a w stanie wojennym redagował „Solidarność – Pismo Regionu Gdańskiego”. Po upadku komunizmu był m.in. redaktorem naczelnym "Tygodnika Gdańskiego", wiceprezesem zarządu Prasy Bałtyckiej czy prezesem zarządu Grupy Zarządzającej Pomerania S.A. Był jednym z założycieli Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE