Reklama

Znane są już wyniki referendum w Orlenie

Opublikowano:
Autor:

Znane są już wyniki referendum w Orlenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego, największy związek zawodowy działający w PKN Orlen, od lutego prowadził referendum. Związkowcy chcieli znać opinię pracowników na temat nowego systemu pracy. Okazało się, że za obecnym rozwiązaniem, tzw. czterobrygadówką, opowiada się większość głosujących.

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego, największy związek zawodowy działający w PKN Orlen, od lutego prowadził referendum. Związkowcy chcieli znać opinię pracowników na temat nowego systemu pracy. 

Władze związku w lutym ogłosiły referendum i przygotowało opracowanie. Każdy z systemów - obowiązująca wcześniej pięciobrygadówka z ośmiogodzinnym czasem pracy i czterobrygadówka z 12 godzinami, ma bowiem swoje plusy i minusy. 

Przez kilka tygodni do związkowców spływały wypełniane przez pracowników ankiety. Jak poinformowano w audycji związkowej, do głosowania przystąpiło 1600 pracowników, a 69% z nich poparło obecny system pracy. 

Związkowcy wciąż żyją jednak tematem zapowiedzianych przez pracodawcę rozwiązań płacowych. Międzyzakładowy Związek Pracowników Ruchu Ciągłego i Solidarność wzajemnie zarzucają sobie fiasko ustaleń z pracodawcą w sprawie braku podwyżek obligatoryjnych (zamiast tego koncern zapowiedział wypłaty trzech jednorazowych nagród - dwóch świątecznych jak co roku oraz dodatkowej w marcu), mimo że taka propozycja padła ze strony pracodawcy podczas negocjacji płacowych.

[ZT]14812[/ZT]

[ZT][/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE