Reklama

Znamy kolejne gwiazdy Festiwalu Młodych

Opublikowano:
Autor:

Znamy kolejne gwiazdy Festiwalu Młodych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Hiphopowy Full Power Spirit oraz Jose Torres i jego salsowa orkiestra to kolejni artyści, którzy pojawią się na tegorocznej edycji Festiwalu Młodych – Polska Copacabana.

Hiphopowy Full Power Spirit oraz Jose Torres i jego salsowa orkiestra to kolejni artyści, którzy pojawią się na tegorocznej edycji Festiwalu Młodych – Polska Copacabana.

Full Power Spirit (FPS) to formacja tworząca głównie hip-hop, należąca do nurtu muzyki chrześcijańskiej. FPS powstał w 2001 roku w Białej Podlaskiej. Założyciele kapeli to Mirosław Kirczuk (Miras), Marek Dzyr (Dzyrooo) i Piotr Chazan (Picia).

FPS trzykrotnie występowali na Międzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu, największej tego typu imprezie w Europie Wschodniej. Grali w studiu imienia Agnieszki Osieckiej (ten koncert był emitowany przez Program Trzeci Polskiego Radia. Zespół występował w Niemczech (podczas Światowych Dni Młodzieży), w Austrii (na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell), w Bułgarii oraz w Belgii.

FPS współpracowali z wieloma osobistościami polskiej ściany muzycznej, między innymi z Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Piotrem Nazarukiem, Piotrem Baronem i Grzegorzem Piotrowskim.

Orkiestra salsowa to jeden z wielu projektów muzycznych Jose Torresa, mieszkającego w Polsce od wielu lat specjalisty od instrumentów perkusyjnych pochodzącego z Kuby.

Full Power Spirit zagrają na Festiwalu Młodych w sobotę 6 lipca. Tego samego dnia na scenie nad Wisłą zagrają również Trzecia Godzina Dnia oraz Luxtorpeda. Jose Torres wystąpi w niedzielę 7 lipca po Arce Noego. A po zakończeniu jego koncertu planowana jest Noc Samby. Już w piątek 5 lipca grupa Raz Dwa Trzy zagra wspólnie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Szczegółowy program Festiwalu Młodych dostępny jest w naszym Kalendarzu Imprez.

Festiwal Młodych ma być „rozgrzewką” przed Światowymi Dniami Młodzieży, które w tym roku zostały zaplanowane w Rio de Janeiro. Stąd właśnie tak wiele w płockiej imprezie nawiązań do Brazylii.

Jednym z najbardziej istotnych elementów Festiwalu Młodych są bardzo różnorodne warsztaty tematyczne. Wiele z nich związanych jest z muzyką – nauką śpiewu, czy gry na instrumentach. Ale można wybrać również zajęcia poświęcone technikom parkour i samoobrony, kreatywnemu myśleniu, dziennikarstwu lub fotografii. Zajęcia poprowadzą zawodowi trenerzy i specjaliści w swoich dziedzinach.

Kolejny niezwykle istotny element Festiwalu Młodych to cała sfera sacrum. W piątek 5 lipca mszę świętą odprawi ks. Biskup Henryk Tomasik. O muzyczną oprawę zadba Propaganda Dei z Konina. Późnym wieczorem festiwalowicze spotkają się na Wieczorze Chwały. W sobotni poranek uczestnicy festiwalu spotkają się na katechezie, we wczesne popołudnie – na Eucharystii, a wieczorem na nabożeństwie.
Niedziela to poranna katecheza, msza, której przewodniczył będzie biskup Piotr Libera, koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miasta oraz wieczorne nabożeństwo. Na poniedziałkowy poranek zaplanowana została ostatnia katecheza, a na południe – nabożeństwo rozesłania.

Jeśli ktoś uzna, że dla niego to jeszcze za mało – będzie mógł udać się do Namiotu Adoracji, aby pomodlić się przed najświętszym sakramentem lub skorzystać z sakramentu pokuty.

Kto chce zgłosić swój udział w Festiwalu młodych, może wysłać kartę uczestnictwa na adres lub rejestrując się do 3 lipca na stronie Młodzi ludzie, którzy nie ukończyli jeszcze 15. roku życia, mogą wziąć udział w festiwalu tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem.

Organizatorami Festiwalu Młodych – Polska Copacabana są Fundacja Studnia i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia, a współorganizatorami Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki i Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Biskup płocki Piotr Libera, ambasador Brazylii w Polsce Jorge Geraldo Kadri oraz prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Jednym z patronów medialnych jest Portal Płock.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE