Reklama

Znamy kolejną gwiazdę Reggaelandu

Opublikowano:
Autor:

Znamy kolejną gwiazdę Reggaelandu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jahcoustix to drugi muzyk, który potwierdził swój udział w płockim festiwalu Reggaeland zaplanowanym na 12-14 lipca. Pierwszym artystą, który zapowiedział swój przyjazd nad Wisłę, był Shaggy.

Jahcoustix to drugi muzyk, który potwierdził swój udział w płockim festiwalu Reggaeland zaplanowanym na 12-14 lipca. Pierwszym artystą, który zapowiedział swój przyjazd nad Wisłę, był Shaggy.

Dominik Haas, bo tak naprawdę nazywa się artysta znany szerokiej publiczności jako Jahcoustix, urodził się w Niemczech. Młodość spędzał jednak w krajach afrykańskich – Kenii, Libii i Egipcie. Po raz pierwszy z ruchem rastafarian i muzyką reggae zetknął się podczas swego pobytu w Nairobi. Gdy w 2003 roku wrócił do Europy, wydał debiutancką płytę „Colourblind”, na której towarzyszyła mu formacja Dubios Neighbourhood. Rok później ukazał się pierwszy solowy album artysty.
Płyta była przyjęta na tyle dobrze, że Jahcoustix ruszył w trwającą dwa lata trasę koncertową po Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jednym z ważniejszych punktów europejskiej części jego touru był kultowym występ na kultowym Montreux Jazz Festival.
W 2006 roku ukazał się album „Grounded”, a dwa lata później akustyczny „Outsideplayers”. Podczas Reggaelandu usłyszeć będzie można właśnie utwory z tych płyt, a także część materiału przygotowywanego na najnowszy krążek, którego edycja zapowiadana jest na jesień 2013 roku.
Jahcoustix obchodzi w tym roku dziesięciolecie swojej działalności artystycznej. W tym czasie zyskał pozycję jednego z najważniejszych twórców reggae w Europie. Wydana w 2010 roku płyta „Crossroads” znalazła się na pierwszym miejscu listy Amazon Reggae Sales Chart. Pochodzący z Niemiec muzyk współpracował z Shaggym i Gentlemanem, uważanymi za gwiazdy światowego formatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE