Reklama

Znamy gwiazdę Summer Fall Festival!

Opublikowano:
Autor:

Znamy gwiazdę Summer Fall Festival! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół ma już ponad 30 lat, a jednak tworzą go muzycy wieczni młodzi duchem. Wraz z końcówką lata na płockiej plaży zagra nie kto inny jak … New Model Army!

Zespół ma już ponad 30 lat, a jednak tworzą go muzycy wieczni młodzi duchem. Wraz z końcówką lata na płockiej plaży zagra nie kto inny jak … New Model Army!

Jak wynika z naszych informacji, do Płocka na Summer Fall Festival 12 września przyjedzie brytyjska legenda nowej fali - New Model Army!

W Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki na razie panuje konsekwentna zmowa milczenia. Bomba z pewnością wybuchnie, ale oficjalnie być może dopiero wraz z powrotem zastępcy dyrektora POKiSu, Radosława Malinowskiego, który przebywa za granicą.

New Model Army powstał w latach 80. w miejscowości Bradford. Frontmanem kapeli od samego początku jest Justin Sullivan, który samodzielnie pisze teksty i współtworzy muzykę. Ich ostatnią płytę „Between Dog and Wolf” wyprodukował Joe Barresi, znany ze współpracy z tak cenionymi kapelami, jak Tool, Queens Of The Stone Age, Bad Religion i Soundgarden. Zespół zagrał już na niejednej światowej scenie. W Polsce występowali na festiwalu w Jarocinie, Poznaniu, Katowicach, Węgorzewie, w Krakowie, teraz - jak zapowiedzieli na swojej stronie - pojawią w Płocku.

NMA niemalże od początku swojego istnienia nie wzbraniało się przed politycznym zaangażowaniem, najpierw uchodząc za głos brytyjskiej klasy robotniczej, negując rządy brytyjskiej premier Margaret Thatcher, później jeszcze konsumcjonistyczny model życia i postępującą amerykanizację Europy.

Przez ponad 30 lat działalności zespół sięgał do rozmaitych zakamarków muzycznych, łącząc nowofalowy rock z celtyckim folkiem (lata 80.), po rock alternatywny, z elementami metalowymi, a nawet gotyckimi. A jednak sami artyści nigdy nie chcieli zostać jednoznacznie zaszufladkowani, jako zespół konkretnego nurtu. Kontynuując swoją muzyczną podróż, tym razem zahaczą o Płock.

Jak wynika z informacji podanych na stronach internetowych poszczególnych zespołów, tegoroczny Summer Fall Festival to jednak nie tylko jedna legendarna kapela. Na swoją reputację, choć może nie w skali światowej, od lat pracują także nasze rodzime Strachy na Lachy. Oprócz nich na płockiej plaży posłuchamy punkowego brzmienia, o które zadba kilka pozostałych ciekawych bywalców muzycznej sceny.

Za prawdziwy wulkan scenicznej energii już teraz uchodzi łączący w sobie ukraińskie i bałkańskie klimaty Kozak System. Do kompletu jeszcze dodajemy gustującą w punk-rocku formację Leniwiec, słoweńską kapelę punkową Inè Kafe, folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach Molly Malone’s oraz stołeczną i zadziorną kapelę Skowyt.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE