Reklama

Znamy finałową dziesiątkę. Teraz najważniejsze z najważniejszych

Opublikowano:
Autor:

Znamy finałową dziesiątkę. Teraz najważniejsze z najważniejszych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się pierwszy etap naszej corocznej zabawy - po głosowaniu na Facebooku wybraliśmy wspólnie 10 najważniejszych wydarzeń minionego roku. Teraz przyszła pora na ostateczne rozstrzygnięcie - na naszym portalu głosujemy na najważniejsze z najważniejszych wydarzeń 2017 r.

Zakończył się pierwszy etap naszej corocznej zabawy - po głosowaniu na Facebooku wybraliśmy wspólnie 10 najważniejszych wydarzeń minionego roku. Teraz przyszła pora na ostateczne rozstrzygnięcie - na naszym portalu głosujemy na najważniejsze z najważniejszych wydarzeń 2017 r.

Pierwszy etap głosowania dobiegł końca. Spośród 141 wydarzeń, wybraliśmy 10, które znalazły się w finale. Pierwsza siódemka to wydarzenia, na które oddano najwięcej kliknięć pod zdjęciami na naszym profilu na Facebooku, natomiast pozostałe trzy zgodnie z tradycją wytypowała ekipa Portalu Płock. 

W tym roku głosy internautów rozłożyły się nieco inaczej niż w poprzedniej edycji. W czołowej siódemce zabrakło jakiegokolwiek wydarzenia sportowego czy festiwalu. Aż cztery z siedmiu związane są z wolontariatem i pomocą innym i to tu jest wydarzenie, które po I rundzie jest liderem. Najwięcej głosów uzyskała Gala 10. edycji konkursu Godni Naśladowania. Drugie miejsce przypadł Moto Mikołajom, a podium uzupełniają Juwenalia. Tuż za czołową trójką uplasował się występ sióstr Bieniek w Czerwonym Atramencie. Zaledwie kilka głosów mniej otrzymała akcja pomocy Polakom w Mołdawii - Paka dla Rodaka. Ostatnie dwie lokaty to 13. edycja Elgaconu - Płockich Dni Fantastyki i Akcja pomocy Polakom na Ukrainie Akcja Paczka (264). Naszymi głosami do dziesiątki dołączają: jubileusz 70-lecia Wisły Płock, otwarcie wyremontowanej Kaplicy Królewskiej w katedrze oraz obchody 50-lecia płockiej filii Politechniki Warszawskiej

Jak głosujemy w drugim etapie?

Teraz przyszła pora na głosowanie w drugim etapie. Podobnie jak w ubiegłym roku głosować można za pomocą formularza podobnego do tych, które wykorzystujemy w konkursach. Zamieszczamy go na dole tego tekstu. W głosowaniu może wziąć udział tylko osoba zalogowana na Portalu Płock (logowanie zajmuje tylko chwilę i daje możliwość korzystania z innych funkcjonalności na naszej stronie - m.in. brania udziału w konkursach). W odpowiedzi można wpisać maksymalnie trzy wydarzenia z finałowej dziesiątki (można wskazać jedno, dwa lub trzy wydarzenia), które według Was powinny wygrać nasz plebiscyt.

Wygra to wydarzenie, które otrzyma najwięcej głosów. Odpowiedzi udzielać można do 31 stycznia 2017 r.

Żeby było łatwiej, przypomnijmy pokrótce całą finałową dziesiątkę:

Gala 10. edycji konkursu Godni Naśladowania

Od 10 lat przedstawiciele organizacji pozarządowych i osoby działające na rzecz lokalnej społeczności spotykają się na uroczystej gali. W maju 2017 r. odbyła się 10. jubileuszowa odsłona gali, podczas której nagrodę za organizację 10-lecia odebrało PCK. 

Moto Mikołaje rozwożą prezenty dzieciom

Już po raz kolejny płoccy motocykliści zbierali środki na prezenty dla dzieci. Dwa tygodnie przed wigilią ubrani w czerwone stroje świętego Mikołaja, wyruszyli ze starówki i obdarowali podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka na Janówku, z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego mieszczącego się w Płocku przy ul. Mościckiego, Rodzinnego Domu Dziecka z ul. Kalinowej, dzieci z pieczy zastępczej i noclegowni dla kobiet. 

Juwenalia 2017 

Jak co roku w maju płoccy studenci bawili się na Juwenaliach. Żacy musieli radzić sobie z dość skromnym budżetem, ale i tak w tym roku na scenie wystąpili m.in. Sławomir, K2, Bob One & Bas Tajpan. Oprócz koncertów było też oczywiście wiele innych wydarzeń, np. Wieczór Chwały, turnieje w piłkę nożną i kręgle czy gra miejska. 

Siostry Bieniek w Czerwonym Atramencie 

Występy Kamili i Dominiki Bieniek odbywające między innymi w Czerwonym Atramencie, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Płocka. Miejsca, w których występują młode płocczanki, zwykle pękają w szwach.

Akcja pomocy Polakom w Mołdawii Paka dla Rodaka 

Na początku grudnia 41 płockich wolontariuszy wyruszyło w 1500-kilometrową podróż do Mołdawii. Zabrali ze sobą 200 paczek z żywnością, którymi obdarowali Polaków mieszkających w Bielcach oraz wsi Styrcza. W przygotowanie „Paki dla Rodaka” włączyły się szkoły, parafie, firmy, sklepy i indywidualni sponsorzy. 

13. edycja Elgaconu - Płockich Dni Fantastyki

W listopadowy weekend w Szkole Podstawowej nr 22 odbyły się Płockie Dni Fantastyki. Fani mogli spotkać się, podyskutować o najnowszym Wiedźminie, chodzić przebrani w stroje ulubionych bohaterów z książek, filmów czy gier, a nawet przetestować gogle PlayStation VR. 

Akcja pomocy Polakom na Ukrainie Akcja Paczka

W połowie grudnia harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wyruszyli na Ukrainę, by obdarować Polaków mieszkających za wschodnią granicą.Przygotowali 150 paczek z żywnością i 100 słodkich paczek dla dzieci. Dary zbierali w płockich sklepach, w parafiach, Małachowiance, akcję wsparła Fundacja Rozwoju Mikrospołeczności "Per aspera ad astra".

70-lecie Wisły Płock

Wisła Płock istnieje od 1947 i w minionym roku obchodziła okrągły jubileusz 70-lecia istnienia. Zaczęło się od Elektryczności Płock, później było Ogniwo, Sparta, Wisła, Petrochemia, Petro, Orlen i znów Wisła. Podczas uroczystej gali, która odbyła się dzień po historycznym zwycięstwie z Legią Warszawa, ujawniono wybraną w głosowaniu kibiców jedenastkę 70-lecia klubu.

Otwarcie Kaplicy Królewskiej 

Pod koniec roku zakończył się remont kaplicy w płockiej katedrze, w której spoczywają szczątki polskich władców. Odnowiono malowidła i posadzkę, litery pokryto złotem, zamontowano zabezpieczenia, a z głośników słychać głos aktora Wiktora Zborowskiego.

50-lecie płockiej filii Politechniki Warszawskiej

Płocka filia Politechniki Warszawskiej w minionym roku świętowała jubileusz 50-lecia. Pół wieku istnienia płockiej filii to ponad 16 tys. dyplomów, ponad 150 doktoratów i blisko 7 tys. publikacji naukowych. W kwietniu w teatrze odbyła się specjalna gala, podczas której władzom uczelni gratulowali m.in. marszałek Adam Struzik i Wojciech Jasiński - prezes PKN Orlen. 

Które wydarzenie spośród finałowej dziesiątki zasługuje Waszym zdaniem na miano najważniejszego najważniejszych? Głosujemy do końca stycznia!

[KONKURS]384[/KONKURS]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE