Reklama

Znamy datę emisji płockiego odcinka Ojca Mateusza

Opublikowano:
Autor:

Znamy datę emisji płockiego odcinka Ojca Mateusza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W odcinku, który zatytułowano „Fatalne spotkanie”, sporo się będzie działo, są płockie, zimowe kadry i już w pierwszej scenie dowiadujemy się, że postacie z serialu przyjechały do naszego miasta. Płocczanie nie będą mieli kłopotu z rozpoznaniem miejsca, policjanci wraz z księdzem wysiądą obok katedry i Muzeum Diecezjalnego.

W odcinku, który zatytułowano „Fatalne spotkanie”, sporo się będzie działo, są płockie, zimowe kadry i już w pierwszej scenie dowiadujemy się, że postacie z serialu przyjechały do naszego miasta. Płocczanie nie będą mieli kłopotu z rozpoznaniem miejsca, policjanci wraz z księdzem wysiądą obok katedry i Muzeum Diecezjalnego.

Jeśli nawet zwykle nie oglądamy seriali, to może zróbmy wyjątek w najbliższy czwartek. 27 kwietnia i włączmy kanał TVP 1 o godz. 20.30 na kolejny odcinek „Ojca Mateusza”. Sympatyczny ksiądz, który pomaga rozwiązywać zagadki kryminalne, będzie wmieszany wraz z policjantami z Sandomierza w kolejną sprawą, chociaż stanie się to przez przypadek w trakcie wizyty w hotelu. Ciekawe, jak na ten odcinek zareagują płoccy funkcjonariusze, ponieważ w trakcie rozwiązywania sprawy dojdzie do wielu przekomarzanek, bo obie ekipy, sandomierska (Rafał Cieszyński, Piotr Polk, Michał Piela, Artur Pontek, Bartłomiej Firlet) i płocka (na jej czele stanie policjant grany przez Piotra Szwedesa, w szeregach płoccy aktorzy Piotr Bała i Łukasz Mąka), będą koniecznie starały się udowodnić, co potrafią. Płocczanie mogą być jednak bardzo zdziwieni rzekomą lokalizacją płockiego komisariatu i gdzie znalazła się taka tabliczka.

[ZT]14312[/ZT]

Najczęściej pojawia się widok na płocką katedrę i na panoramę miasta. Tu do wyboru nocna, z podświetlonymi murami, i taka typowo zimowa za dnia, ze skutą krą Wisłą od strony Radziwia, czy też z wieży Małachowianki. Wyłuskamy sceny we wnętrzu Muzeum Diecezjalnego, kręcone nocą na starówce z podświetlającą budynki iluminacją, ojcu Mateuszowi przydarzy się wypadek przy farze w trakcie jazdy na rowerze i zapuka do drzwi zabytkowego domu w podwórzu przy Piekarskiej, tuż za Domem Darmstadt. Sporo scen nakręcono w Hotelu Tumskim. A kogo jeszcze rozpoznamy w odcinku? Kolejną trójkę płockich aktorów, Hanną Chojnacką-Gościniak, Marka Walczaka i Krzysztofa Bienia, w obsadzie znalazł się również znany m.in. z filmu „Wyklęty” czy „Historia Roja”, Marcin Kwaśny. Odnośnie fabuły, opiera się na turnieju, który stanie się powodem przyjazdu do Płocka, kradzieży, pewnym romansie sprzed lat i zabójstwie. W trakcie będzie więc i poważnie, ale też nie zabraknie humoru. Ojciec Mateusz na końcu odcinka dowie się, jak go nazywają sandomierscy policjanci.

Oficjalny opis odcinka: W hotelu policjanci relaksują się przy bilardzie. Nagle dobiega do nich krzyk pokojówki, która znalazła zwłoki dr. Błażeja Bastygi, szefa delegatury wojewódzkiego konserwatora zabytków. Jednocześnie z regionalnego muzeum zostaje skradziona bogato zdobiona kamieniami zawieszka.

Obejrzyjcie „Fatalne spotkanie”. Czwartek, TVP1, godz. 20.30. Jeśli nie chcecie czekać, jest możliwość obejrzenia odcinka wcześniej na vod,tvp.pl tyle że jest to materiał płatny. 

[ZT]14281[/ZT]

Fot. Emil Grochowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE