Reklama

Reklama

Zmodernizują wiejskie drogi na Mazowszu. Wśród nich 30 z regionu Płocka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zmodernizują wiejskie drogi na Mazowszu. Wśród nich 30 z regionu Płocka - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy prawie 3 mln zł z budżetu Mazowsza na budowę lub przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w rejonie Płocka. Zrealizowanych zostanie aż 30 takich inwestycji.

Reklama

Inwestycje powstaną w ramach programu ochrony gruntów rolnych i leśnych. Jak podkreślają w samorządzie województwa, to ważny program, którego realizacja jest kluczowa szczególnie dla rolników i mieszkańców terenów wiejskich.

 – To wsparcie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród samorządów lokalnych – przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Nic dziwnego, bo koncentruje się na inwestycjach realizowanych na terenach wiejskich. Z jednej strony pomaga poprawić infrastrukturę drogową, dzięki czemu rolnicy zyskują dobry dojazd do pól i gospodarstw rolnych. Z drugiej strony pomaga walczyć z suszą poprzez rozbudowę systemów melioracyjnych – podkreślał.

Tylko w ramach ogłoszonego w 2020 roku naboru wpłynęło 398 wniosków. 

– Pozytywną ocenę, a co za tym idzie dofinansowanie, otrzymało 308 z nich – poinformował Leszek Przybytniak, przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich.. - 299 wniosków dotyczy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a 9 – małej retencji. Na ich dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego przeznaczyliśmy w sumie ponad 30 mln zł - wyliczał.

Takie zainteresowanie programem może świadczyć o tym, że Mazowsze to region typowo rolniczy. Tego zresztą dowodzą liczby. 65 proc powierzchni województwa zajmują użytki rolne. 

 – Właśnie dlatego co roku przeznaczamy środki na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych - tłumaczyła Janina Ewy Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego. - To nie tylko ułatwia pracę rolnikom, ale również podnosi komfort życia na wsi.  Dodatkowo inwestycje drogowe są bardzo kosztowne. Wielu samorządów lokalnych nie byłoby stać na ich realizację, gdyby nie pomoc z budżetu województwa mazowieckiego – dodała.

W subregionie płockim zrealizowanych zostanie w sumie 30 inwestycji, które otrzymają ponad 2,9 mln zł dofinansowania z budżetu Mazowsza. 27 to projekty realizowane przez gminy (2,2 mln zł), a 3 – przez powiaty (745 tys. zł).

Wśród największych inwestycji jest modernizacja drogi powiatowej nr 2904W w Brudzeniu Dużym - zostanie ona dofianansowana kwotą 250 tys. zł. Obok niej jest przebudowa drogi powiatowej nr 1426W w Sierakowie (powiat gostyniński) - także 250 tys. zł i drogi 3733W Piastowo – Bledzewo na terenie powiatu sierpeckiego (kwota dofinansowania to 245 tys. zł). Wsparcie trafi też m.in. do Bielska, Bodzanowa, Bulkowa, Łącka, Małej Wsi czy Nowego Duninowa. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy