Reklama

Zmienia się nadzór nad miejską spółką

Opublikowano:
Autor:

Zmienia się nadzór nad miejską spółką  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadzór merytoryczny nad jedną z miejskich spółek przerzucono z zakresu działań jednego wiceprezydenta do drugiego wiceprezydenta. Chodzi o spółkę, która jeszcze niedawno odpowiadała m. in. za budowę kilku przedszkoli, a teraz ma zmienić profil działalności.

Nadzór merytoryczny nad jedną z miejskich spółek przerzucono z zakresu działań jednego wiceprezydenta do drugiego wiceprezydenta. Chodzi o spółkę, która jeszcze niedawno odpowiadała m. in. za budowę kilku przedszkoli, a teraz ma zmienić profil działalności.

Prezydent Andrzej Nowakowski swoim zarządzeniem wprowadził właśnie korektę do obecnego podziału obowiązków co do nadzoru nad miejskimi spółkami.

O ile nic się nie zmieniło w przypadku wiceprezydenta Romana Siemiątkowskiego nadzorującego obie spółki sportowe i Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej, to nieco mniej obowiązków zdjęto z pionu przynależnego wiceprezydentowi ds. rozwoju i inwestycji, Jackowi Terebusowi. A jeśli komuś ubywa, to drugiemu przybywa. W tym przypadku dodatkowe zadanie przypadło wiceprezydentowi ds. komunalnych Piotrowi Dyśkiewiczowi. Teraz będzie odpowiadał, poza przypisanymi mu już wcześniej spółkami do nadzoru (a są to: Komunikacja Miejska Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej – TBS, Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami oraz SITA), również za Inwestycje Miejskie. Jacek Terebus w dalszym ciągu nadzoruje Agencję Rewitalizacji Starówki, Międzynarodowe Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny i Wodociągi Płockie.

Spytaliśmy o powód w Ratuszu. - Spółka Inwestycje Miejskie zmienia profil swojej działalności – informuje Hubert Woźniak z zespołu medialnego w Urzędzie Miasta Płocka. - Zakończyła prowadzenie inwestycji w płocką bazę oświatową – tu wymienia nową halę sportową przy „Siedemdziesiątce” (dodajmy, że parkiet w hali już wymaga poprawy, o czym wspominał jeden z radnych w trakcie ostatniej sesji), przedszkole w w Imielnicy. - Teraz będzie zajmowała się inwestycjami dotyczącymi odnawialnych źródeł energii. Nadzór nad przebiegiem tych prac powierzono wiceprezydentowi ds. komunalnych.

Miasto posiłkuje się tu spółką Inwestycje Miejskie, aby realizować cele programu „Mikroinstalacje OZE w obiektach użyteczności publicznej”. Spółka zleciła już audyty energetyczne na potrzeby wykonania instalacji fotowoltaicznych, ale na razie na 33 budynkach użyteczności publicznej. W przypadku sfinansowania inwestycji liczymy na środki z Unii. Zaplanowano także termin realizacji zadania na trzeci kwartał 2016 roku. Instalacje fotowoltaiczne miałyby docelowo pojawić się m. in. na hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych, na halach przy ul. Rembielińskiego, żłobkach miejskich (nr 2, 3), przedszkolach publicznych (nr 12, 13, 16, 19, 21, 34, 37, także na oddanym do użytku w połowie lutego przedszkolu na Międzytorzu), szkołach podstawowych (nr 1, 3, 13, 18, 20, 22), gimnazjach (nr 3, 4, 5), Urzędzie Stanu Cywilnego, budynkach Urzędu Miasta Płocka przy ul. Misjonarskiej i Piłsudskiego 6, czy też na terenie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE