Reklama

Zmiany w ruchu na 1 listopada. Sprawdźcie, jak będziemy jeździć

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w ruchu na 1 listopada. Sprawdźcie, jak będziemy jeździć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta informuje o tymczasowej organizacji ruchu wokół płockich cmentarzy. Jednym z powodów utrudnień jest też budowa obwodnicy. Zmiany dotyczą także kursowania autobusów.

Urząd Miasta informuje o tymczasowej organizacji ruchu wokół płockich cmentarzy. Jednym z powodów utrudnień jest też budowa obwodnicy. Zmiany dotyczą także kursowania autobusów. 

Jak informuje Ratusz, 1 listopada wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Bielskiej. Związane jest to m.in. z budową obwodnicy. Jak zatem zostanie zorganizowany ruch przy poszczególnych cmentarzach? 

Nekropolia przy Al. Kobylińskiego

Ruch zostanie zorganizowany jak w ubiegłych latach. Od godz. 5.00 do 20.00 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie odcinek al. Kobylińskiego, leżący między cmentarzami. Będzie dostępny tylko dla pieszych. 

Wyłączony zostanie przejazd przez południowy pas al. Kobylińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ul. Bielską. Pas ten stanie się parkingiem. 

Z powodu wyłączenia przejazdu przez al. Kobylińskiego przy cmentarzach zmienią się trasy wybranych linii Komunikacji Miejskiej.

Autobusy nr 4 i 24 będą kursować ul. Kazimierza Wielkiego. Zostaną dla nich przygotowane nowe, tymczasowe przystanki. Jeden znajdzie się przy ul. Dobrzyńskiej (obok Wcześniaka), dwa kolejne – przy rogatkach dobrzyńskich.

Linia nr 14 oraz linie podmiejskie zaś zostaną skierowane na ul. Miodową, gdzie w pobliżu jej skrzyżowania z ul. Łukasiewicza także staną dwa tymczasowe przystanki.

Nekropolia przy ul. Norbertańskiej

Zmian w tym rejonie nie będzie wiele. Nowością będzie umożliwienie postoju pojazdom osobowym na parkingu dla autobusów w rejonie wiaduktu, prowadzącego do ogrodu zoologicznego.

Cmentarz przy ul. Harcerskiej

Termin zakończenia przebudowy ul. Harcerskiej upływa w połowie listopada. Dlatego we Wszystkich Świętych fragmenty drogi będą jeszcze placem budowyy. Można będzie parkować tam, gdzie parkingi są gotowe i wykonawca zdejmie bariery.

Nekropolia przy ul. Krakówka

Drogowcy dopuszczą możliwość parkowania po jednej stronie ulicy.

Cmentarz przy ul. Bielskiej

Ze względu na trwającą budowę obwodnicy 1 listopada drogowcy wprowadzają całkowity zakaz przejazdu ul. Bielską, od skrzyżowania z ul. Targową do ul. Sierpeckiej. Nie będzie on dotyczył pojazdów transportu publicznego (autobusów, autobusów Komunikacji Miejskiej) oraz taxi i pojazdów uprzywilejowanych.

Do cmentarza można będzie dojechać tylko z północy: od Bielska lub ul. Sierpecką, bądź objazdem przez ul. Targową, Otolińską, drogą wojewódzką nr 567 i przez Nowe Boryszewo i ul. Bielską. Można będzie zostawić samochód na placu giełdy samochodowej, który zostanie zamieniony na parking. I następnie skorzystać z darmowego autobusu KM oznaczonego nr 77, który jako linia wahadłowa będzie krążył między pętlą przy bramie głównej cmentarza, a giełdą, obok której stanie tymczasowy przystanek.

Warto z niego skorzystać, ponieważ na odcinku ul. Bielskiej od wjazdu na teren lotniska do skrzyżowania z Sierpecką będzie obowiązywał także całkowity zakaz ruchu pieszych.

Kolejną zmianą będzie wyłączenie dwóch z trzech parkingów przed cmentarzem. Dostępny będzie plac do parkowania między bramą główną, a stacją paliw. Z pozostałych parkingów jeden pozostanie całkowicie niedostępny (jest fragmentem placu budowy), drugi – stanie się terenem dla handlujących.

Na tymczasowy parking zostanie zamieniony teren między stacją benzynową, a salonem samochodowym.

Miejsc parkingowych będzie zdecydowanie mniej, dlatego warto skorzystać z jednej z sześciu specjalnych linii autobusowych Komunikacji Miejskiej.

Specjalne linie będą kursować 28 i 29 października oraz 1 i 2 listopada. 1 listopada przejazd specjalnymi liniami, a także liniami nr 4 i 24 będzie bezpłatny. W pozostałych dniach obowiązuje normalna taryfa.

Trasy linii specjalnych:

  • linia 71 – pojedzie z Podolszyc po trasie linii 19, przez Armii Krajowej, Wyszogrodzką, Sienkiewicza i Bielską (przy poczcie głównej). Dodatkowo w tym roku linia 71 obsłuży również Podolszyce Południe (z przystanków linii 22 w kierunku centrum)
  • linia 72 - z Podolszyc Północ po trasie linii 26, tj. przez Armii Krajowej, Piłsudskiego, Lachmana i Chopina przy dworcu kolejowym
  • linia 73 - z Borowiczek po trasie linii 3, przez Czwartaków, Wyszogrodzką, Piłsudskiego, Jachowicza przy Nowym Rynku i Bielską
  • linia 74 - ze Skarpy (z ul. Dobrzyńskiej) przez Miodową, Łukasiewicza przy III Liceum, Batalionów Chłopskich przy Orlen Arenie i NSZ
  • linia 75 - ze Skarpy (z ul. Dobrzyńskiej) przez Miodową, Tysiąclecia, Przemysłową i NSZ
  • linia 76 - z Podolszyc przez Gościniec do Borowiczek
  • linia 77 - autobusy linii 77 kursować będą co 15 minut po zamkniętym dla samochodów odcinku ulicy Bielskiej między parkingiem na terenie giełdy samochodowej a cmentarzem komunalnym.
[ZT]16971[/ZT]

[ZT]17004[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE