Reklama

Reklama

Zmiany w płockich parafiach. Sprawdźcie, z którymi księżmi trzeba się pożegnać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Paszkiewicz

Zmiany w płockich parafiach. Sprawdźcie, z którymi księżmi trzeba się pożegnać  - Zdjęcie główne

foto Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kuria poinformowała o zmianach personalnych w Diecezji Płockiej. Do zmiany dojdzie m.in. na stanowisku proboszcza w parafii pw. św. Bartłomieja, czyli farze.

Reklama

Co kilka miesięcy Kuria informuje o zmianach personalnych na terenie Diecezji Płockiej. Tym razem dotknia ona m.in. fary, w której zmieni się proboszcz. 31 lipca ks. prał. Wiesław Kazimierz Gutowski przejdzie na emeryturę. Funkcję proboszcza najstarszej płockiej parafii sprawował od 2008 roku. 

Jego miejsce zajmie ks. kan. dr Jarosław Kamiński, aktualnie dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej. W związku z tym zostanie zwolniony z pełnionej funkcji. 

Zmiany obejmują też trzy inne płockie parafie.

Parafia św. Wojciecha 

ks. mgr Grzegorz Kubiński, wikariusz par. pw. św. Wojciecha w Płocku, z dniem 1 lipca 2021 r., mianowany administratorem par. pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rużu.

Parafia pw. św. Józefa

ks. dr Paweł Niewinowski, wikariusz par. pw. św. Józefa w Płocku, z dniem 1 lipca 2021 r., mianowany administratorem par. pw. św. Jakuba Apostoła w Górze.

Parafia pw. św. Benedykta 

Ks. mgr Dariusz Żuławnik, wikariusz par. pw. św. Benedykta w Płocku – Radziwiu, z dniem 1 sierpnia 2021 r., mianowany administratorem par. pw. św. Jakuba Apostoła w Koziebrodach.

 

Z kolei ks. kan. dr Marek Wilczewski, aktualnie dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej, otrzymał nominację proboszczowską do parafii w Baboszewie. 30 czerwca zostanie więc zwolniony z funkcji. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy