Reklama

Zmiany w parafiach. Z niektórymi księżmi wkrótce się pożegnamy

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w parafiach. Z niektórymi księżmi wkrótce się pożegnamy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka Kuria poinformowała o zmianach księży diecezji płockiej. Do nowych miejsc odejdą księża z płockich parafii, na ich miejsce przyjdą nowi. Inny kapłan obejmie po ks. Tadeuszu Łebkowskim, który odchodzi na emeryturę, funkcję diecezjalnego duszpasterza ludzi pracy. Sprawdźcie, czy zapowiedziane zmiany dotkną Wasze parafie.

Płocka Kuria poinformowała o zmianach księży diecezji płockiej. Do nowych miejsc odejdą księża z płockich parafii, na ich miejsce przyjdą nowi. Inny kapłan obejmie po ks. Tadeuszu Łebkowskim, który odchodzi na emeryturę, funkcję diecezjalnego duszpasterza ludzi pracy. Sprawdźcie, czy zapowiedziane zmiany dotkną Wasze parafie.

I. Nominacje administratorów na proboszczów parafii (z dniem 1 lipca 2019 r.)
Ks. mgr Rafał Gutkowski, administrator parafii pw. św. Mikołaja w Duninowie, mianowany proboszczem tej parafii.
Ks. mgr Jerzy Jakubowski, administrator parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, mianowany proboszczem tej parafii.
Ks. mgr Grzegorz Mazurkiewicz, administrator parafii pw. św. Aleksego w Płocku-Trzepowie, mianowany proboszczem tej parafii.

II. Zmiany wikariuszowskie (z dniem 22 sierpnia 2019 r.) 

Ks. mgr Łukasz Chruściel, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Rocha w Cieksynie.
Ks. mgr Krzysztof Cymerman, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku.
Ks. mgr Arkadiusz Czubakowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Pomiechowie.
Ks. mgr Stanisław Gurzkowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Ciechanowie. 
Ks. mgr Michał Guzek, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Gostyninie, mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie.
Ks. mgr Tomasz Kolczyński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Marcina w Słupnie, otrzymuje przedłużenie nominacji na wikariusza tejże parafii.
Ks. mgr Jarosław Kowalczyk, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Nowym Mieście.
Ks. mgr Grzegorz Kubiński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Płocku.
Ks. mgr Paweł Mariusz Kułakowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Anny w Serocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy.
Ks. mgr Leszek Smoliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Gostyninie.
Ks. mgr Łukasz Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu, mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku.
Ks. mgr Paweł Szymański, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Anny w Nowym Mieście, mianowany wikariuszem parafii pw. Świętego Krzyża w Płocku. 
Ks. mgr Marek Tomasz Wiśniewski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Serocku.
Ks. mgr Dariusz Żuławnik, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu. 

III. Zmiana wikariuszowska (z dniem 1 lipca 2019 r.)

Ks. mgr Dawid Mazurowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie.

IV. Inne nominacje:

Ks. dr Grzegorz Adamiak, po powrocie z pracy duszpasterskiej w Islandii, z dniem 1 sierpnia 2019 r., mianowany dyrektorem ds. ekonomicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.
Ks. mgr Bartosz Leszkiewicz, pracownik Archiwum Diecezjalnego i Biblioteki WSD w Płocku, z dniem 1 lipca 2019 r., mianowany rezydentem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku i skierowany do pomocy duszpasterskiej w tejże parafii.
Ks. mgr Wojciech Piórkowski, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, z dniem 1 sierpnia 2019 r., mianowany Odpowiedzialnym za płocką grupę związaną z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego.
Ks. mgr Marcin Sadowski, po powrocie ze studiów w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie, z dniem 1 września 2019 r., mianowany dyrektorem Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. Ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku, diecezjalnym referentem ds. muzyki kościelnej i spraw organistowskich oraz rezydentem w parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku, skierowanym do pomocy duszpasterskiej w tejże parafii.
Ks. kan. mgr Andrzej Smoleń, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Płocku, z dniem 1 lipca 2019 r., mianowany diecezjalnym duszpasterzem ludzi pracy.
Ks. mgr Krzysztof Szuliński, z dniem 1 lipca 2019 r. mianowany kapelanem Domu „Leonianum” w Sikorzu.

V. Skierowania na studia
Ks. mgr Jacek Prusiński, ojciec duchowny w Szkołach Katolickich w Płocku, skierowany na zaoczne studia z historii Kościoła w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Ks. mgr Marcin Mateusz Kędzia, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku, skierowany na podyplomowe studium w Szkole Duszpasterzy Młodzieży przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

VI. Inne

Ks. mgr Paweł Niewinowski, wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Płocku, na własną prośbę, w dniach od 1 września 2019 r. do 23 lutego 2020 r., skierowany na urlop sabatyczny.

VII. Zwolnienia

Ks. kan. mgr Robert Banasiak, p.o. dyrektora ds. ekonomicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, z dniem 31 lipca 2019 r., zwolniony z pełnionej funkcji.   
Ks. mgr Bartosz Leszkiewicz, kapelan Domu „Leonianum” w Sikorzu, na własną prośbę, z dniem 30 czerwca 2019 r., zwolniony z pełnionej funkcji.
Ks. dr Wojciech Kućko, Odpowiedzialny za płocką grupę związaną z nadzwyczajną formą rytu rzymskiego, na własną prośbę, z dniem 31 lipca 2019 r., zwolniony z tej funkcji.
Ks. kan. dr Andrzej Leleń, z dniem 31 sierpnia 2019 r., zwolniony z funkcji dyrektora Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. Ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku oraz z funkcji diecezjalnego referenta ds. muzyki kościelnej i spraw organistowskich.  
Ks. Tadeusz Łebkowski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku, z dniem 30 czerwca 2019 r., w związku z przejściem na emeryturę, zwolniony z funkcji diecezjalnego duszpasterza ludzi pracy.
Ks. mgr Krzysztof Szuliński, kapelan Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie i Hospicjum Płockim pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku, z dniem 30 czerwca 2019 r., zwolniony z pełnienia obowiązków w Hospicjum.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE