Reklama

Zmiany w parafiach w diecezji płockiej. Odchodzi wieloletni proboszcz

Opublikowano:
Autor:

Zmiany w parafiach w diecezji płockiej. Odchodzi wieloletni proboszcz  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku Kuria poinformowała o zmianach personalnych w diecezji płockiej. Zmienią się proboszczowie 15 parafii, w tym jednej w Płocku. Z parafii św. Krzyża odejdzie ks. mgr Grzegorz Wojciech Dobrzeniecki, pełniący tam posługę od 2011 roku.

Jak co roku Kuria poinformowała o zmianach personalnych w diecezji płockiej. Zmienią się proboszczowie 15 parafii, w tym jednej w Płocku. Z parafii św. Krzyża odejdzie ks. mgr Grzegorz Wojciech Dobrzeniecki, pełniący tam posługę od 2011 roku. 

Większość zmian wejdzie w życie w lipcu, ale są takie, które są ważne od dziś. Największa zmiana czeka parafian z Podolszyc Północnych - po 9 latach z kościoła pw. św. Krzyża odchodzi ks. mgr Grzegorz Wojciech Dobrzeniecki. Od 1 lipca będzie pełnił funkcję proboszcza w parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie (powiat mławski). Zastąpi go ks. mgr Jacek Robert Gołębiowski, który w przeszłości był wikarym w tej parafii, a aktualnie jest proboszczem w Dąbrowie. 

Z płockich parafii odchodzi także dwóch wikariuszy. Od 1 lipca  administratorem parafii pw. św. Anny w Kobylnikach zostanie ks. mgr Ryszard Błaszkowski, wikariusz parafii pw. św. Zygmunta, a ks. mgr Zbigniew Olszewski, wikariusz parafii pw. Ducha Świętego, taką samą funkcję obejmie w parafii pw. św. Mikołaja w Niedzborzu (powiat mławski). 

Nominacje proboszczowskie otrzymało także dwóch wykładowców z Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku: ks. kan. dr Dariusz Piotr Majewski od 1 lipca będzie proboszczem parafii pw. św. Jakuba w Słupi, a ks. kan. dr Dariusz Marek Piskorski 4 maja został proboszczem w parafii pw. św. Mikołaja w Gąbinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE